Jelikož obě utkání prohráli, budou muset o extraligovou příslušnost zabojovat v posledním trojkole 27. až 29. března v Turnově, kam se sjedou všechny týmy extraligy.

Karviná se utká v bojích o záchranu s celky Třince, Pardubic a Polabin. Pokud se Karviné podaří porazit Třinec a Polabiny, udrží se.
Šachisté ŠK v posledním dvoukole příkladně bojovali. Litovel svou sestavu vyztužila třemi hosty z Polska, mezi nimiž se vyjímal především mladý polský mistr Evropy v rapid šachu Krzysztof Duda. Hosté byli nakonec úspěšnější. V bojovném zápase vyhráli 5:3. Dobrý výkon podal karvinský Jakub Szotkowskii, který jako jediný z domácích dokázal zvítězit.

V derby proti favorizovanému Frýdku-Místku, který se chce stejně jako loni pokusit o medaili, museli domácí čelit hvězdám z Ruska a Ukrajiny. Přestože předvedli velmi dobrou hru, na body to nestačilo. Na několika šachovnicích se totiž dopustili několika nepřesností, které v konečném důsledku znamenaly těsnou prohru. Čestný úspěch Karviné zaznamenal Jaroslav Olšar, který zvítězil nad mezinárodním mistrem Stanislavem Jasným.

VÝSLEDKY

ŠK Karviná – Tatran Litovel 3:5

Body Karviné: Jakub Szotkowski 1, Mateusz Kolosowski, Luboš Roško, Jaroslav Sobek a Jaroslav Olšar po 0,5.

ŠK Karviná – BŠŠ Frýdek-Místek 3:5
Body Karviné: Jaroslav Olšar 1, Marián Jurčík, Mateusz Kolosowski, Luboš Roško a Petr Poloch po 0,5.

Pořadí extraligy po osmi kolech: 1. ŠK Novoborský 22, …10. Karviná 3, 11. Třinec 1, 12. Polabiny 0.

Oldřich Horák