Orlová tak setřásla soupeře, který na ni ze třetího místa dotíral. O postup si to Orlovští na dálku rozdají s Kroměříží. To jsou také jediné dva týmy, které v soutěži ještě zbyly bez prohry.

„Staré Město k nám přijelo v trochu slabší sestavě, takže jsme celkem jednoznačně vyhráli. Teď je otázka, v jakém složení nastoupí doma proti Kroměříži. Pro ně je to krajské derby. Pokud by ale měli nastoupit v podobné sestavě jako proti nám, tak je Kroměříž porazí taky,“ tipuje první muž orlovských šachů Jiří Novák.

Hanáci postoupit chtějí, Orlová jim ale nedá nic zadarmo. „Bojovat budeme až do konce. Teď hrajeme v Hošťálkové, tam bychom měli vyhrát a uvidíme, co se na čele tabulky změní. Do konce soutěže máme ještě Jihlavu, která je také silná,“ připomněl nejbližší program Orlové Jiří Novák. I tento souboj bude důležitý.

Šachisté Slavie bodují pravidelně v každém kole a stále čekají na zaváhání Kroměříže, se kterou remizovali. Zatím je to čekání marné, Kroměříž vyhrává. V případě rovnosti bodů by rozhodovalo skóre, otázka je, zdali bude mít Orlová na postup do extraligy peníze.

„Samozřejmě, vše se točí kolem financí. My zažíváme poměrně úspěšnou sezonu, protože béčko ve druhé lize je teď druhé a céčko v krajském přeboru třetí. Hráči prokazují kvalitu. Zájem o extraligu bychom tedy měli, ale záviset to bude na penězích,“ dodal Novák.

Slavia Orlová – ŠK Staré Město 6:2

Body: Mrázek, Neděla, Tomaszewski a Lojek po 1, Olšarová, Zabystrzan, Kuboš a Kostka po 0,5 – Sosna, Bažant, Babula a Macháček po 0,5.