Slavoj Český Těšín – Panda Rychnov n. K. 7,5:0,5

„Soustředěným výkonem jsme vybojovali naše nejvyšší vítězství v soutěži, ke kterému nám pomohla skvělá morálka všech hráčů a také oslabená sestava soupeřů,“ prozradil kapitán Českého Těšína Václav Mitura.

Jako první zvítězil Janusz Raszka a zanedlouho jej napodobil Eneasz Wiewiora, který potrestal svého soupeře, jenž nedbal šachových pouček a zůstal se svým králem v centru šachovnice.

Nejnapínavější partii odehrál Ernest Gibiec, který se vyhnul remízové pozici, která vznikla po výměně dam, ale následkem ztráty času se dostal pod silný útok soupeře. Jenže v kritické situaci se brilantně ubránil a následným protiútokem zaznamenal zaslouženou výhru.

Lumír Mrázek zvládl zcela nepřehlednou partii plnou taktických triků a z přímého kontaktu s Polákem Machlowským vyšel vítězně.

Václav Mitura získal v zahájení výhodu, kterou poziční hrou neustále stupňoval.

V posledních partiích tak už šlo jen o to, zda domácí povolí soupeři vůbec bodovat. Ladislav Langner to Havelkovi nedovolil, Maciej Mroziak trpělivě uplatňoval v koncovkách minimální převahu a také vyhrál, takže jediným domácím hráčem, který „zaváhal“, byl Marek Kawulok.

„Byla to pohodová výhra, ale příští kolo bude úplně o něčem jiném, protože nás čeká těžké Staré Město, které by rádo postoupilo. Jeho lídrem je účastník mnoha šachových olympiád Vlastimil Babula,“ připomněl Václav Mitura.

Body Slavoje: L. Langner, Mrázek, Mroziak, Wiewióra, Gibiec, V. Mitura a Raszka po 1, Kawulok 0,5 – Horák 0,5.

Oldřich Horák