Těm zbývalo napříč celou republikou do konce odehrát jen dvě, popřípadě tři kola, což stihli dohrát během pár dní. Samozřejmě s nezbytnými hygienickými opatřeními, jako jsou rozestupy, roušky či dezinfekce.

V první lize zbývalo dohrát poslední dvě kola. V tom desátém si doma Orlová poradila s Hošťálkovou, zatímco českotěšínský Slavoj ztratil porážkou se Starým Městem i teoretické šance na případný návrat do extraligy.

V závěrečném kole si částečně spravil chuť v derby s Třincem, které skončilo smírně 4:4. Orlovská Slavia si dojela pro porážku do Vsetína.

VÝSLEDKY

Slavia Orlová – Šachy Hošťálková 5:3

Body: Neděla, Kostka a Sieber po1, Olšarová, V. Šrámek, Lojek a Sikora po 0,5 – Slovák 1, Kula, Kapusta, Bednařík a Galda po 0,5.

Slavoj Český Těšín – ŠK Staré Město 2,5:5,5

Body: Stonawski 1, Stoklasa, K. Mitura a Gibiec po 0,5 – Babula st., Kaňovský, Sosna a Babula ml. po 1, Horsák, Skalský a Húsek po 0,5.

TŽ Třinec – Slavoj Český Těšín 4:4

Body: Sikora, Fargač a Pilch po 1, Cupek a Kvíčala po 0,5 – Miturová, Kawulok a Gibiec po 1, Novotný a Ruman po 0,5.

Zbrojovka Vsetín – Slavia Orlová 4,5:3,5

Body: Šimáček a Parák po 1, Viták, Vereš, Bělunek, Stančík a Kovařík po 0,5 – Neděla 1, Olšarová, V. Šrámek, Lojek, Kostka a Horváth po 0,5.

V druholigové soutěži se také dohrála poslední dvě kola. Porážka Karviné v 10. kole na stolech béčka Labortechu rozhodla o tom, že kdysi extraligový celek ligové soutěže opustí a sestoupí dokonce až do krajského přeboru. V okresním derby se z výhry nad Baníkem Havířov radovali slávisté z Orlové a havířovský Slovan ztratil drtivou porážkou s Grygovem šanci na třetí místo.

V posledním 11. kole si Baník Havířov po okresním derby zahrál i to městské se Slovanem a těsnou výhrou, kdy sedm z osmi partií skončilo nerozhodně, odvrátil případnou sestupovou blamáž. Béčko Orlové si zajelo pro povinné vítězství na stoly Poruby C a Karviná se loučila se soutěží těsnou výhrou nad Vrbnem pod Pradědem.

VÝSLEDKY

Labortech Ostrava B – ŠK Karviná 4,5:3,5

Body: Havelka, Kaňok a Bachořík po 1, Fiřt, Krajina a Trombík po 0,5 – Konečný a Szotek po 1,Olšar, Růžička a R. Sobek po 0,5.

Slavia Orlová B – Baník Havířov 5:3

Body: V. Šrámek, Zabystrzan a Kostka po 1, Sikora, Lojek, Horváth a O. Šrámek po 0,5 – Bulawa 1, Kičmer, Vízner, Bulava a Řezníček po 0,5.

Slovan Havířov – Proclient Grygov 1:7

Body: Neděla a Pacl po 0,5 – Biolek st., Viták, Zvolánek, Švancara, Bareš a Zedník po 1, Biolek ml. a Obšivač po 0,5.

Baník Havířov – Slovan Havířov 4,5:3,5

Body: Vízner 1, Dobrovolský, Kičmer, Tomeček, Kolář, Podlesný, Bulava a Řezníček po 0,5 – Neděla, Valenčík, Pacl, Kubeczka, Kaminský, Siwek a Wertheim po 0,5.

Slavoj Poruba C – Slavia Orlová B 3:5

Body: Židek 1, Čempek, Očkay, Štukner a Dostál po 0,5 – Lojek, Horváth a Sieber po 1, Šebesta, Sikora, Kostka a Zabystrzan po 0,5.

ŠK Karviná – Sokol Vrbno p. P. 4,5:3,5

Body: Konečný 1, J. Sobek, Olšar, Zimniok, Szotek, Bělačík, M. Sobek a R. Sobek po 0,5 – Vaněk, Janyška, Pán, Ondrejka, Fojtík, Máj a Milián po 0,5.