Zatímco českotěšínský Slavoj vyhrál i podruhé, když doma přehrál Jihlavu, orlovská Slavia nestačila na šachovnicích Frýdku-Místku.

Slavoj Český Těšín – Gordic Jihlava 5:3

Domácí nastoupili téměř kompletní, zatímco Gordicu chyběl Hába. „Po dvou hodinách hry se rozešli smírně na druhé šachovnici Wiewiora s Karáskem, chvíli poté na první šachovnici i domácí Molenda s odchovancem Karviné Zwardoněm v pozici s těžkými figurami a nestejnými střelci,“ přiblížil vyrovnaný úvod kapitán Slavoje Václav Mitura.

Gibiec se po přechodné oběti figury Kratochvíla bránil přesně a i tato partie skončila remízou. A aby toho nebylo málo, remizoval i sám Mitura. Proti Brychtovi se v partii nevyměnila žádná figura. Po čtyřech partiích byl stav 2:2 a domácí tušili podobně těžkou bitvu, jako před dvěma týdny doma s Ostravou.

Remízový stav pak odmítl Kawulok, jenž uplatnil převahu dvou pěšců v koncovce a porazil Žiga. Jenže i jihlavský Seidl uplatnil materiální převahu a zdolal domácího Mroziaka, takže bylo opět vyrovnáno na 3:3.

„Na třetí šachovnici hrál Langner dvojsečnou pozici s Pízou, snažil se uplatnit převahu tří pěšců proti dvěma na dámském křídle, ale soupeř získal nepříjemnou aktivitu na královském křídle, kde měl převahu pěšce. Bylo těžké tipovat výsledek, ale nakonec propočet našeho hráče byl přesnější,“ přibližoval Mitura.

Poslední partii obstaraly dvě české reprezentantky. Bílými figurami hrající Miturová získala proti Kulované silný útok, ta se trpělivě bránila, ale nakonec pod tlakem mnoha hrozeb se vykoupila figurou, a materiální převahu už Miturová uplatnila a rozhodla o třech bodech pro Slavoj.

Body: L. Langner, Miturová a Kawulok po 1, Molenda, Wiewiora, Gibiec a Mitura po 0,5 – Seidl 1, Zwardoň, Karásek, Kratochvíl a Brychta po 0,5.

BŠŠ Frýdek-Místek B – Slavia Orlová 6:2

Na stolech se potkali soupeři, kteří svádějí mezi sebou líté boje už v mládežnických kategoriích. Tentokrát byli lepší Frýdečtí, kteří utkání ovládli poměrem 6:2.

Body: Piesik, Miča, Štěpán, Holeksa a Frank po 1, Gnojek a Lewtak po 0,5 – Neděla 1, Žylka a Kostka po 0,5.

Oldřich Horák