O tomto víkendu se rozběhne i první liga, kde má Karvinsko zastoupení v podobě okresní jedničky Orlové a také Českého Těšína, který v minulé sezoně spadl z extraligy.

Slovan Havířov – Slavoj Poruba C 4,5:3,5

„Nastoupili jsme kompletní, hostům naopak chyběli dva hráči základní sestavy, proto jsme před utkáním pomýšleli na tři body,“ prozradil kapitán domácího Slovanu Aleš Kubeczka. „Cesta k nim ale byla složitá. Nejprve remizovali Neděla, Pacl i Wiewiora, až pak jsme šli do vedení díky Jaworskému, který porazil Čempela,“ přibližoval.

Po remízách Valenčíka a Szczepanka  remizoval se štěstím i on sám a tíha zápasu tak spočívala na Beranovi, který nesměl prohrát. „Beran prokázal pevné nervy a v partii dlouhé 123 tahů dokázal dotírajícího soupeře udržet v remízových vodách,“ uvedl Kubeczka.

Body: Jaworski 1, Neděla, Wiewiora, Szczepanek, Valenčík, Pacl, Kubeczka a Beran po 0,5 – Walter, Kufa, Václavík, Kudla, D. Mičulka, P. Mičulka a Vícha po 0,5.

Nemanja Marjanović si s Karvinou zahraje proti svým krajanům.
Los Challenge Cupu: Baník čekají Železničáři z Niše

Tatran Litovel – ŠK Karviná 5:3

„Vstup do prvního kola se nám nevydařil,“ smutnil kapitán Karviné Lubomír Zimniok. „Přitom úvod nám vyšel na sto procent,“ připomněl, že po třech hodinách hry vedli Karvinští 3:0. „Na zbývajících šachovnicích jsme potřebovali urvat aspoň dva body, bohužel to nevyšlo ani na remízu,“ zalitoval.

Nejdříve Olšar přepjal strunu a v pozici, která pro něj byla zřejmě lepší, se dostal do problémů s časem. „Snažil se hrát na výhru, ale neuvědomil si, že mu zbývá jedna minuta do časové kontroly a místo opakování tahů zvolil náročné pokračování. Možná by mohl zvítězit, ale s omezeným časem pozici nezvládl a prohrál překročením času na stanovený počet tahů. Podobně jsem dopadl i já, když jsem prakticky vyhranou pozici pokoušel štěstěnu tak dlouho, až jsem nakonec prohrál,“ přiblížil dvě určující partie Zimniok.

Body: Jan Krejčí st., Śorm, Bělunek, Jan Krejčí ml. a Gerych po 1 – Raszka, Káňa a M. Sobek po 1.

Jan Rosůlek byl jediným karvinským střelcem v Kladně, a to na body nestačilo.
Problémy se sestavou. Hokejbalisté se ale drželi

Slavia Orlová B – TŽ Třinec B 2:6

Body: Zabystrzan, Horváth, Sieber a O. Šrámek po 0,5 – Tymrakiewicz, Sikorová, Schoupal a Kocián po 1, Fargač, Pilch, Cupek a Kvíčala po 0,5.

Labortech Ostrava B – Baník Havířov 5,5:2,5

Body: Orzechowski, Krajina, Macíček a Kaňok po 1, Talla, Bachořík a Kozelský po 0,5 – Kičmer 1, Dobrovolský, Funiok a Vízner po 0,5.

Oldřich Horák

Hračky v socialistickém Československu. Traktor Zetor se třemi rychlostmi i zpátečkou. Výrobce Kovodružstvo Náchod
Ikonické hračky Husákových dětí? Plechová slípka, Zetor i tuzexové mámení
Sám v srdci New Yorku a s konfetami nad hlavou. I to zažil novinář Jiří Krušina po boku zpěváka Karla Gotta.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny