Šachová extraliga pokračovala v minulých dnech třetím a čtvrtým kolem. Nováček ŠK Karviná bojoval na šachovnicích soupeřů, konkrétně v Grygově a ve Frýdku-Místku. V prvním utkání remizovali Karvinští 4:4, ve druhém prohráli se silným soupeřem 3:5.

Grygov, který hraje svá domácí utkání v Olomouci, byl podle slov kapitána Karviné Lubomíra Zimnioka k poražení. „Poprvé za nás nastoupil ruský velmistr Alexandr Danin, který černými figurami porazil našeho bývalého hráče Pavla Šimáčka. Z ostatních sedmi partií stáli hůře Jaroslav Sobek a Jaroslav Olšar. Naopak velmi nadějně vypadaly partie Petra Polocha, Mariána Jurčíka a Josefa Lyse," přibližoval Zimniok.

Po těžkém boji prohráli jak Jaroslav Sobek, tak Jaroslav Olšar. Naopak Jaroslav Lys dovedl své utkání k vítěznému konci a zbytek partií skončil remizou, která se urodila i celkově.

Ve Frýdku-Místku všichni hráči ŠK příkladně bojovali. Na prvních čtyřech šachovnicích udrželi na „uzdě" hvězdné zahraniční posily Frýdku. Zápas nevyšel podobně jako v Olomouci Sobkovi a Olšarovi, a proto zůstaly tři body ve Frýdku-Místku.

Hrdinové dvoukola byli Alexandr Danin a Josef Lys, kteří získali pro mužstvo 1,5 bodu. „Ale i ostatní si zaslouží ocenění za bojovný výkon a předvedenou hru. Mít více štěstí, mohli jsme vytěžit i více. Ale určitě se to zlepší," věří Zimniok v tabulkový posun.

Soutěž zatím vedou šachisté Nového Boru. Páté a šesté kolo je na programu až po novém roce, konkrétně 18. a 19. ledna. Karviná zajíždí do Lysé nad Labem a do Prahy, kde se postaví domácí Poštovní spořitelně.

VÝSLEDKY

A64 VALOZ Grygov – ŠK Karviná 4:4
Body Karviné: Alexandr Danin a Josef Lys po 1, Marián Jurčík, Vladimír Sergeev, Luboš Roško a Petr Poloch po 0,5.

BŠŠ Frýdek-Místek – ŠK Karviná 5:3
Body Karviné: Alexandr Danin, Josef Lys, Marián Jurčík, Vladimír Sergeev, Luboš Roško a Petr Poloch po 0,5.