Šachisté ŠK Karviná měli v březnu na programu tři extraligová kola. Všech dvanáct týmů se sjelo do brněnského AS Clubu, kde se rozhodlo o dvou sestupujících.

Titul byl totiž už dávno v rukou bezkonkurenčního ŠK Novoborský, jehož hráči získali 33 bodů, což znamená, že v průběhu sezony ani jednou neklopýtli.

Nejasná byla naopak situace v záchranářských bojích. Poslední ŠK ERA Poštovní spořitelna z Prahy si už sice mohla o udržení leda tak nechat zdát, zato o druhém sestupujícím rozhodly právě až brněnské boje.
Nevalně to s vyhlídkami na záchranu vypadalo i u karvinských šachistů, ale namočeny byly ještě další tři celky, takže jakás takás šance pořád existovala. A hráči ŠK Karviná jí chopili pořádně za pačesy.

Ve třech zápasech získali šest bodů za dvě výhry! „Tolik jsme nezískali za celý předchozí průběh sezony," smál se kapitán karvinského družstva Lubomír Zimniok. „Asi málokdo tomu věřil, ale povedlo se. Je to takový malý sportovní zázrak," komentoval karvinský úspěch.

Karviné nahrály i další výsledky, především ten poslední, kdy ostravský Labortech poslal o soutěž níž Grygov po výhře 4,5:3,5. Karvinští poslali na poslední kolo silnou sestavu a to bylo znát. Extraligovou příslušnost udrželi.

VÝSLEDKY
TŽ Třinec – ŠK Karviná 3:5
Body Karviné: Marián Jurčík, Kolosowski a Lys po 1, Sergejev, Olšar, Zimniok a Sobek po 0,5.

Rapid Pardubice – ŠK Karviná 5:3
Body Karviné: Roško 1, Marián Jurčík, Sergejev, Kolosowski a Zimniok po 0,5.

ŠK Karviná – Tatran Litovel 4,5:3,5
Body Karviné: Kolosowski a Lys po 1, Marián Jurčík, Sergejev, Sobek, Olšar a Zimniok po 0,5.

Oldřich Horák