Úspěch slavila havířovská družstva. Slovan přehrál béčko Orlové, Baník si poradil s Karvinou a zaznamenal první vítězství v soutěži. Na to stále marně čeká Karviná.

Slavia Orlová B – Slovan Havířov 2:6

Derby odstartovalo remízami Zabystrzana s Jaworským a O. Šrámka s Kaminským. „Pak už jsme si na většině šachovnic stáli lépe, takže byl předpoklad, že zápas vyhrajeme,“ přibližoval kapitán Slovanu Aleš Kubeczka. Do vedení se Havířovští dostali po výhrách Wiewiory, Valenčíka a právě Kubeczky. Neděla pak remízou s domácím V. Šrámkem zpečetil zápasovou výhru Slovanu. Za již rozhodnutého stavu si připsal další výhru Pacl po souboji s orlovským Sikorou a nakonec remizovali Šebesta s havířovským Beranem. „Tak jednoznačný průběh a výsledek jsme rozhodně nečekali,“ uznal Kubeczka.

Body: V. Šrámek, O. Šrámek, Šebesta a Zabystrzan po 0,5 – Wiewiora, Valenčík, Pacl a Kubeczka po 1, Kaminský, Beran, Jaworski a Neděla po 0,5.

Baník Havířov – ŠK Karviná 5,5:2,5

Druhý havířovský klub Baník si doma poradil s Karvinou, kterou pravděpodobně čeká boj o záchranu. „Po necelých třech minutách jsem vyhrál nad Marcelem Funiokem, jenže pohříchu to byla naše jediná výhra,“ konstatoval zklamaně kapitán Karviné Lubomír Zimniok. Domácí kuriózně vyrovnali, když karvinský Raszka nepostřehl špatně postavený kámen domácího Bulavy a jednotahově nastavil dámu. Po remízách Řezníčka s Káňou a Podlesného s Růžičkou se začal zápas Karviné vymykat. „Nejdříve na první šachovnici odolal domácí Dobrovolský tlaku našeho Polocha a byla z toho jen remíza, pak dokonce náš favorizovaný Mroziak prohrál s dobře se bránícím Kičmerem a nakonec dobře rozehranou partii nedotáhl do vítězného konce ani R. Sobek,“ rekapituloval porážku Zimniok. Poslední partie Koláře s J. Sobkem už nic neřešila.

Body: R. Funiok, Kolář, Kičmer a Bulava po 1, Dobrovolský, Podlesný a Řezníček po 0,5 – Zimniok 1, Poloch, Růžička a Káňa po 0,5.

Oldřich Horák