ŠK Karviná – Slavia Orlová B 3,5:4,5

„Pracovní povinnosti a rodinné důvody nám nedovolili postavit nejsilnější sestavu,“ zalitoval kapitán domácích Lubomír Zimniok. Orlová šla brzy do vedení, když Horváth zvítězil nad Folwarczným. Pak několik partií skončilo zaslouženou remízou, ale když Polák Tomaszewski zvítězil nad karvinským Růžičkou, vypadalo to s domácími už bledě.

„Ale skvěle jsme zabojovali. Pořád se s tím dalo něco dělat,“ správně upozornil Zimniok. Naději dal domácím Sobek, který udolal V. Šrámka, poté přispěl i sám Zimniok, když porazil Sikoru. Stav byl srovnaný – 3,5:3,5. V poslední hrané partií mezi Gibiecem a O. Šrámkem viděli všichni ve věžové koncovce jasnou remízu, jenže Gibiec udělal hrubou chybu a z výhry se radovali Orlovští.

Body: Zimniok a Sobek po 1, Poloch, Kubicka a Olšar po 0,5 – Tomaszewski, O. Šrámek a Horváth po 1, Olšarová, Zabystrzan a Sieber po 0,5.

BŠŠ Frýdek-Místek C – Slovan Havířov 5:3

Domácí šli do vedení hned první partií, když havířovský Kaminský přehlédl taktický motiv Laurincové a ztratil materiál. Slovanu se příliš nevedlo ani v dalších partiích. „Zřejmě pod vlivem únavy zachyboval také Pacl, který se v sobotu večer vracel z turnaje v Mariánských Lázních,“ objasnil zástupce kapitána Slovanu Aleš Kubeczka. Sám byl jediný, který svou partii vyhrál. Jinak už se podařilo Havířovským jen remizovat. „Od začátku se to vyvíjelo špatně, musíme zvednout hlavy a jedeme dál,“ dodal.

Body: Kozel, Milat a Laurincová po 1, Štěpán, Kuchař, Miča a Tauš po 0,5 – Kubeczka 1, Neděla, Jaworski, Wiewiora a Szczepanek po 0,5.

Slavoj Poruba C – Baník Havířov 5,5:2,5

Druhý havířovský celek Baník ztrácel v Ostravě hned od začátku a nakonec i prohrál.

Body: Židek, Dobeš, Potomák a Václavík po 1, Dostál, Chrostek a Koziol po 0,5 – Bureš 1, Kičmer, Bulava a Baier po 0,5.

Oldřich Horák