Prestižního klání se zúčastnilo 80 borců z pěti evropských zemí. Karvinský turnaj poctili svou účastí tři mezinárodní velmistři, dva mezinárodní mistři a sedm FIDE mistrů. Od samotného začátku byly boje velmi vyrovnané a na čele byla hned pětice hráčů.

O vítězi se rozhodlo v posledních dvou zápasech, v nichž měl pevnější nervy Ukrajinec Michajl Simancev, který získal nakonec sedm bodů, stejně jako karvinský odchovanec Vojtěch Zwardoň. O vítězství Simanceva rozhodlo půl bodu v pomocném hodnocení.

Pod konečný verdikt se nakonec paradoxně podepsalo vítězství karvinského hráče Lubomíra Zimnioka (celkově získal 6 bodů) nad Polákem Pavlem Madynskim. Kdyby remizoval, tak se celkovým vítězem stane právě Zwardoň.

„S úrovní turnaje jsem velice spokojen," prohlásil po akci předseda pořádajícího klubu ŠK Karviná a ředitel turnaje Jaromír Canibal. „Turnaj probíhal bez problému a je velice lichotivé, že se jej zúčastnila spousta mladých hráčů a hráček. Zpestřením akce byl i turnaj v bleskovém šachu Grado Cup, který jsme uspořádali v pátek," dodal.

„Jsem rád i za druhé místo," nebyl po turnaji vyloženě zklamán Vojtěch Zwardoň, který v současné době hájí barvy Frýdku-Místku. „Před třemi roky jsem byl třetí, vloni první a letos druhý, takže mám ve sbírce všechny tři medaile," usmíval se.

Výsledky turnaje: 1. Michajl Simancev (Ukrajina) 7, 2. Vojtěch Zwardoň 7, 3. Michal Obrusnik (Polsko) 6,5, 4. Marek Kosiorek (Polsko) 6,5, 5. Alexej Kirejev (Rusko) 6,5, 6. Rafal Tymrakiewicz (Polsko) 6,5, 7. Jaroslav Sobek (Karviná) 6, 8. Michajl Ivanov (Rusko) 6, 10. Maciej Mroziak (Polsko).

Výsledky Grado Cupu (bleskový šachový turnaj s hendikepem): 1. Zwardoň 13, 2. Kirejev 12,5, 3. Simancev 12, 4. Sieber (Orlová)11,5, 5. Koziorek (Frýdek-Místek) 11, 6. Sobek (Karviná) 10,5, 7. Milat (Frýdek-Místek) 10.