Vedoucí Český Těšín si bez problémů poradil s Vrbnem, Orlová smetla Losiny, Havířov získal cenné body v Dobré a Karviná těsně prohrála se silným Třincem.

Ani jeden z okresních týmů by neměl mít záchranářské potíže, naopak Těšín s Orlovou bojují o postup do I. ligy. Otázkou je, zdali na ni bude v klubové kase dostatek financí.

Slavoj Český Těšín – Sokol Vrbno p. P. 6,5:1,5

„První dvě hodiny bylo utkání zcela vyrovnané, ale pak se začalo vyvíjet výrazně v náš prospěch," přiblížil průběh zápasu kapitán domácích Václav Mitura. Jako první skončila remízou partie Magdy Miturové s Polákem Banasikem, chvíli na to vyhrál hezkou kombinací Marek Kawulok a následně své lepší pozice dotáhli do vítězného konce Gibiec i V. Mitura.

Od stavu 3,5:0,5 už favorit z Těšína třímal utkání pevně ve svých rukou. „Ze zbývajících čtyř partií jsme ve dvou měli lepší pozice a v dalších dvou minimálně vyrovnané. Další dvě výhry Ládi Langnera a Karla Mitury nám zajistily další body," rekapituloval V. Mitura.

Body: L. Langner, Kawulok, Gibiec, V. Mitura a K. Mitura po 1, Miturová, Urbanski a J. Langner po 0,5 – Tustanowski, Banasik a Lanc po 0,5.

Slavia Orlová – Sokol Velké Losiny 6,5:1,5

I když domácí nenastoupili v nejsilnější sestavě, jasně si poradili se svým soupeřem a podobně jako Těšín v žádné partii neprohráli.

Body: Kislinsky, Mrázek, Kostka, Kuboš a Novák ml. po 1, Olšarová, Zabystrzan a Baier po 0,5 – Malý, Sohr a Chytil po 0,5.

TŽ Třinec B – ŠK Karviná 4,5:3,5

Karvinští nastoupili na půdě favorita v kompletní sestavě a zápas byl vyrovnaný. Za zmínku stojí dvě karvinské výhry, o které se postarali Poloch, který doslova rozdrtil mladého polského soupeře Waltera, a také Kubicka, která zase zdolala českou reprezentantku a účastnici poslední šachové olympiády, mezinárodní mistryni Olgu Sikorovou, která dosud v této soutěži neprohrála, ba co víc, svým soupeřům nedovolila ani remízu.

„Ano, Anička Kubicka pokračuje ve skvělých výkonech a jako jediná z našeho týmu ještě neprohrála. Doufám, že jí to vydrží," usmál se kapitán Karviné Lubomír Zimniok.

Na body to ale Karviné nestačilo. Sobek svou partii prohrál nešťastně, partie se nevyvedla Mroziakovi ani Káňovi.

Body: Szwed, Fargač a Kocián po 1, Sikora, Babula a Pilch po 0,5 – Poloch a Kubicka po 1, Olšar, Zimniok a Walowy po 0,5.

Sokol Dobrá – Slovan Havířov 3:5

Další výhrou v sezoně se havířovský Slovan už bodově dotáhl na Karvinou. O jeho zdařilý vstup do utkání v Dobré se postaral Petr Beran, který našel hezkou kombinaci a zvítězil nad Pavlem Keprtem.

Za domácí pak srovnal Beseda, který porazil Valenčíka. Následovaly dva výsledky v rychlém sledu, kdy havířovský Pacl zdolal Slaninu a Jaworski podlehl domácímu Weissmannovi. „Pro Mirka Jaworského to byla vůbec první prohra v letošním ročníku," připomněl zástupce kapitána Slovanu Aleš Kubeczka.

Právě po jeho partii s Čechem se Havířované dostali do vedení a už jej nepustili. O další výhru se pak postaral Vlastimil Neděla, který porazil exkarvinského Josefa Lyse. „Za stavu 2:4 jsme potřebovali ještě remízu, abychom vyhráli, a dočkali jsme se hned dvou. Polok i Kaminský měli dění na šachovnici pod kontrolou a prakticky současně remizovali," popsal spokojený Kubeczka.

Body: Weissmann a Beseda po 1, Štěpán a Havelka po 0,5 – Neděla, Pacl, Kubeczka a Beran po 1, Polok a Kaminský po 0,5.

Oldřich Horák