Co to znamená pro situaci v tabulce? Orlová B přeskočila třineckou rezervu a může udržet druhé místo za postupující Porubou B. Karviná a Slovan Havířov si pojistily pozice uprostřed tabulky a havířovský Baník se zachránil.

Slavia Orlová B – TŽ Třinec B 4,5:3,5

Souboj o druhé místo vyzněl pro slávisty, kteří dlouhodobě potvrzují svou výkonnost.

Body: Walica a Horváth po 1, Šrámek, Sieber, Kuboš, Tomaszewski a Olšarová po 0,5 – Kvíčala 1, Cupek, Sikora, Frolík, Fargač a Tymrakiewicz po 0,5.

Slovan Havířov – Sokol Vrbno p. P. 5:3

„Vrbno přijelo až na jednu výjimku bez svých polských hráčů, takže naše šance vzrostly, přestože nám scházel Pacl,“ prozradil zástupce kapitána Slovanu Aleš Kubeczka. „První výsledky se urodily po dvou hodinách. Postupně remizovali Jaworski, Beran a Valenčík,“ přiblížil úvod duelu.

Pak zabodovali Wiewiora a Szczepanek, přičemž Wiewiorovi přálo i štěstí: v oboustranné časové tísni nabídl Zdražilovi remízu. Ten ji ale odmítl a potáhl. Ihned po zahrání si ale uvědomil, že se z vyhrané pozice dostal do situace, ve které nepokryje mat. Ani nepočkal na tah Wiewiory a rovnou vzdal. „Zápas pak mírně zdramatizovala prohra Kaminského s Banasikem, ale Neděla dokázal svou převahu v koncovce přetavit v zisk materiálu a zase jsme byli klidní,“ doplnil Kubeczka. On sám za již rozhodnutého stavu nedokázal uplatnit svou výhodu v koncovce a pouze remizoval, ale mrzet ho to rozhodně nemuselo.

Body: Neděla, Wiewiora a Szczepanek po 1, Jaworski, Valenčík, Kubeczka a Beran po 0,5 – Banasik 1, Máj, Tustanowski, Fojtík a Hrbáček po 0,5.

BŠŠ Frýdek-Místek C – ŠK Karviná 2,5:5,5

Karvinští přijeli vyhrát. „Soupeř totiž nasadil do hry řadu mladých a talentovaných hráčů, aby získali potřebné zkušenosti,“ objasnil kapitán Karviné Lubomír Zimniok. Karviné zahrály výborně zahraniční posily i hostující hráči. „Jediným poraženým jsem byl nakonec já,“ zasmál se smutně Zimniok.

Body: Sedláček 1, Mavrev, Štěpán a Lepík po 0,5 – Czerw, Kubicka, Olšar a Gibiec po 1, Poloch, J. Sobek a R. Sobek po 0,5.

Baník Havířov – Sokol Dobrá 5,5:2,5

Vyhrál také havířovský Baník, který přehrál v duelu ohrožených soupeřů Dobrou a poslal ji o patro níž. Spolu s ní sestupují také Opava a céčko Poruby.

Body: Kolář, Podlesný a Funiok po 1, Bureš, Baier, Sekáč, Bulava a Bulawa po 0,5 – Válek, Keprt, Čech, Slanina a Berezjuk po 0,5.