Pegres v poslední době spíš hledá optimální formu. V novém roce vyhrál jen dvakrát a do konce základní části už zbývají odehrát jen dvě kola. Do Svitav však odjížděl v doslova dezolátním hráčském složení.

„Máme nějaká zranění, z posledního utkání jsou navíc na delší dobu mimo hru Vojta Peřka s Dominikem Folwarczným, to máte dva obránce základní sestavy, a k tomu se tentokrát přimíchaly i střevní chřipky, takže jsme byli rádi za to, že jsme vůbec složili dvě pětky," uznal zástupce kapitána Hynek Plášek z Havířova.

A v první lize se na dvě pětky už hrát opravdu nedá. „Dá se to vydržet třetinu, možná dvě, ale to opravdu jen možná. A určitě ne celý zápas. Svitavy, které si toho byly vědomy, do nás od začátku bušily, presovaly naši rozehrávku ve třech hráčích a využívaly našich chyb," popsal Plášek výstižně průběh nejen první, ale i druhé periody.

Prvních deset minut to Pegres ještě zkusil a měl mírně navrch. Ujal se vedení. „Pak se hra začala přelévat spíš na stranu soupeře, který si vytvořil náskok a ve druhé části pokračoval v aktivním napadání. Nehráli jsme úplně špatně, ale dělali jsme vzadu chyby, které pro nás byly v kombinaci s úzkým kádrem smrtící," popsal Plášek.

Poslední třetina se za rozhodnutého stavu 7:2 už jen dohrávala. Havířovští sympaticky bojovali, hrálo se nahoru dolů a Šochman v poslední minutě korigoval stav. Teď půjde Pegresu hlavně o to dát se před play off zdravotně do kupy. „V zásadě nám už o nic nejde, tak si můžeme zahrát všichni. Prioritní ale bude opravdu uzdravit co nejširší počet hráčů, abychom v play off mohli podávat optimální výkony," upřesnil Plášek.

Havířov už téměř jistě skončí osmý nebo devátý, i když šance na sedmé místo tu pořád ještě je. Nejprve ale bude muset zvládnout nedělní domácí zápas s Hattrickem Brno (od 18 hodin). Pak bude o něco jasněji. „V předkole se hraje jen na dvě vítězná utkání a určitě bychom si přáli některého z blízkých soupeřů, což je buď Rožnov, anebo ještě lépe MVIL Ostrava," zakončil Hynek Plášek.

FBK Svitavy – Florbal Pegres Havířov 7:3 (3:1, 4:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. König (Pakosta), 18. Kolena (Pakosta), 19. Sauer (Musil), 26. Prudil, 33. Kolena (Říha), 34. Horák (König), 36. König (Horák) – 9. K. Peřka (Šochman), 24. Holeš (Kozlík), 60. Šochman (Krečmer). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 358.

Havířov: Piško (36. Kotula) – Kučera, Šochman, Beneš, Kuttler – K. Peřka, Kloza, Krečmer – Plášek, Kozlík, Holeš.