Těm od začátku sněhové podmínky očividně nesvědčily. Domácí se s nástrahami počasí vyrovnali lépe, ale převahu nedokázali dlouho bodově zúročit. Tatrováci se ujali vedení až ve 12. minutě po trestném kopu. Jejich bodový apetit ale okamžitě narostl.

Hodně jim k cestě za dalšími body pomáhaly chyby hostů, kteří je vyráběli hlavně v obraně. Pražané se díky tomu dostávali snadno do přečíslení, které dokázali využívat k dotažení svého úsilí k položení několika pětek. Vysvobození přinesl Havířovským až poločasový hvizd, který přišel za stavu 45:0.

„To už bylo o vítězi rozhodnuto, vždyť jsme dostali šest pětek. Domácí byli na nepříznivé počasí jednoznačně lépe připravení. Někteří naši hráči nastoupili v lisovkách a měli pak velké problémy s pohybem, což byl největší kámen úrazu," nastínil havířovský kouč Radomír Kloda, jak to v Praze vypadalo.

Vysoké vedení se ve druhé půli na hře Pražanů zákonitě projevilo. Domácí polevili a ke slovu se dostali i lépe bránící Havířované. Přesto byli Smíchovští nadále lepším celkem a dokázali svůj náskok ještě navýšit až na konečných 57:7. Havířovští tak dostali na prvním letošním sněhu okamžitě předčasnou nadílku, na kterou se budou snažit určitě co nejrychleji zapomenout. Nepůjde to ale tak snadno. Další zápas soutěže se hraje až na jaře.

„Náš největší problém nebyl soupeř, ale nepřipravenost na počasí. Když si kluci na sníh ve druhé půli zvykli, už bylo pozdě. Na druhé straně Tatra přípravu nepodcenila a navíc hraje v dobré formě. Loni konsolidovala mladý tým a nyní z toho těží," uznal po zápase trenér Kloda sílu momentálního lídra tabulky.

Tatra Smíchov – RC Havířov 57:7 (45:0)

Body: Honner 17, Rygl 10, Rudolf 10, Kladiva 5, Vacek 5, Mára 5, Hocke 5 – Olšanský 5, A. Kloda 2. Rozhodčí: Heřman – Oczadlý, Bredlerová. Pětky: 8:1. Diváci: 200.

Havířov: Macháček, Fajkus, Indrák, Wantulok, Olšanský, Fric, Procházka, Leroch, Jan Uhlíř, A. Kloda, Badura, Šmolka, J. Hanák, Učeň, Petr Kozubík – Haltof, J. Kokinda, F. Hanák, Pavel Kozubík. Trenér: Radomír Kloda.