„Nikdo z nás soupeře neznal, a tak jsme byli zvědaví, co nás čeká," poznamenal úvodem trenér karvinských hráček Jaroslav Hudeček.

Ostravský celek se ale prezentoval sympaticky. Hrál v rychlém tempu, v postupném útoku se snažil o hru jedna na jednu a častou střelbu. „Ale šlo vidět, že hráčkám ještě chybí zkušenosti, které naopak naše holky mají," dodal.

Házenkářky Sokola (v modrém) neměly s Ostravou problém.

Karvinské družstvo bylo vinou řady zranění a nemoci výrazně oslabeno a nastoupilo pouze se sedmi hráčkami do pole a dvěma brankářkami. „Naše lavička pro střídání vypadala docela komicky," pousmál se Hudeček.

„Ještěže po reorganizaci soutěže nejsou naše soupeřky tak kvalitní jako v loňské sezoně, protože nevím, jak bychom těžká utkání zvládali pouze s jednou hráčkou na střídání," uvažoval kouč sokolek.

Ani fakt, že bylo hráček tak málo, neznamenal pro Sokol vážnější problém. Prezentovaly se kvalitním výkonem a v poločase bylo jasno. „Holky hlavně dobře bránily. V postupném útoku si vyzkoušely celou řadu kombinací a hrály opravdu s velkou chutí. Ta se bohužel ve druhé půli vytratila a holky to jen dohrály, což mě trochu naštvalo. Na jednu stranu se jim nedivím, soupeřky zatím výrazně zaostávají, ale to už si musí děvčata sama srovnat v hlavě. Vím, že pro ně po reorganizaci není soutěž výkonnostně tak zajímavá, ale postupem do finálové fáze se to změní a bude záležet jen na hráčkách, jak se s tím porvou. Odjezdit poctivě celých šedesát minut by mělo být kvalitní přípravou na nadstavbu, nehledě na to, že to dělají pro svůj herní a výkonnostní posun," rekapituloval Hudeček.

Sokol Karviná – HC Ostrava 34:17 (18:5)

Karviná: Fridrichová, Provázková – Koudelková 4, Polehlová 8, Remetančíková 13/3, Baronová 1, Kresačová 2, Hudečková 5, Synková 1.