Ve Zlíně, kde si odbyli premiéru dva závodníci, se mladým šermířům dařilo následovně: devátá skončila Rachel Mencnerová (ml. žačky), na 22. místě skončil Adam Kaczmarczyk, patnáctý byl Efrem Mizia a osmnáctý Václav Sokol (všichni ml. žáci).

Na tradičním turnaji Tuláčkův memoriál v Ostravě se zase Vratislav Sokol mladší probojoval v juniorech do finále, kde bral sedmé místo. V mužích byl třináctý.

Českotěšínští šermíři odjeli také na zkušenou do polské Wroclawi, kde se koná jeden z největších turnajů na světě pro děti a mládež do patnácti let. Letos se této akce zúčastnilo 2 700 dětí z 36 zemí světa!

Efrem Mizia v kategorii U13 zaznamenal ve skupině tři vítězství a postoupil tak do dalších bojů, kde byl následně vyřazen a skončil na 102. místě z 230 šermířů. Václav Sokol v kategorii U11 měl jen jedno vítězství a dál nepostoupil, takže se umístil na 122. pozici ze 180 závodníků.

Na konci dubna se v Liberci konal turnaj Českého poháru minižáků, na kterém nechyběl další zástupce Slavoje Václav Sokol. Po dobrém výkonu ve skupinách, kde si mimochodem připsal osm vítězství a jen dvě porážky, se v dalších zápasech probojoval až do semifinále a nakonec vystoupal až na bronzový stupínek. V průběžném pořadí své kategorie si drží čtvrté místo v republice.