Adam Janek opět vybojoval, stejně jako na Evropském poháru, dvě zlaté medaile. Oba semifinálové zápasy ukončil před časovým limitem a potvrdil top bojovníka světové asociace WAKO.

„Adam byl za své loňské úspěchy 2. března v Domě kultury Poklad v Ostravě na slavnostním galavečeru u příležitosti oceňování sportovců Moravskoslezského kraje za rok 2022 oceněn v kategorii Mládež do 19. let,“ řekl Deníku Radim Janek, předseda SK Kick Wolf Team Havířov.

Tobias Swaczyna se dočkal jedné zlaté medaile. Stejně jako na Evropském poháru. „Na posledních turnajích se Tobias ukazuje ve skvělé formě. Vypadá to, že v Havířově nám roste další skvělý bojovník a světová špička s ním už musí počítat,“ prohlásil spokojený Radim Janek.

„Aby se naši mladí sportovci udrželi na tak vysoké světové úrovni, musí objíždět reprezentační soustředění, tuzemské, a hlavně zahraniční turnaje, kde mají možnost porovnat své bojové umění se světovou špičkou. Budou to mít obrovsky těžké. I letos se totiž Národní sportovní agentura rozhodla nepodporovat reprezentaci ČR a celý svaz kickboxu,“ dodal Radim Janek.

„Proto v této nelehké době, kdy každý musí individuálně shánět finanční prostředky na soustředění a veškeré výdaje na výjezdy, včetně ME a MS, si vážíme finanční podpory Statutárního města Havířova, který jim tuto nelehkou cestu hodně usnadní,“ uzavřel Radim Janek.