Tým trenérů Bartošice, Veřmiřovského a Faráře by v zimě potřeboval spíše posílit, místo toho oslabuje a přišel o produktivní spojku. Jenže co se dá dělat, rozhodují finance a těch nemá Karviná nazbyt.

Pokračuje tak se stávajícím kádrem, který na úvod přípravy sehrál modelové utkání na 3x20 minut s Velkou Bystřicí (výsledek se ani nepočítal).

„Vzhledem k tomu, že jsme 
v dosavadním průběhu sezony měli rezervy v obraně i v útočných činnostech, zaměřujeme se v přestávce především na tohle," vysvětlil prezident karvinské házené a jeden z členů trenérského konglomerátu Roman Farář.

Trenéři hodlají nadále nasazovat do hry mladé hráče, do přípravy se ve větší míře zapojí i ti členové prvního týmu, kteřítoho zatím v zápasech extraligy moc nenahráli.

Baníkovci mohou před pokračováním extraligy reálně pomýšlet na šesté místo v tabulce. První pětka už Karviné přece jen bodově utekla. Výhodou je, že s nejbližšími konkurenty, tedy Lovosicemi a Jičínem, ještě baníkovci hrají, s oběma dokonce doma. K tomu hrají i s nejhoršími celky tabulky Kopřivnicí, Litovlí a Zlínem, takže play-off by Karviné utéct už nemělo. Otázka je, 
z jaké pozice do něj půjde, protože natrefit hned ve čtvrtfinále na Plzeň, Hranice či pražskou Duklu asi nebude žádná výhra v loterii.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.