První závody po prázdninách se konaly 8. září v Raškovicích a jednalo se o Pohár olympijských nadějí. Baníkovci zde vybojovali pět medailí. Zlato získali starší žák Adam Przybyla, jeho sestra Zuzana i Viktorie Jurčíková (obě benjamínci). Stříbrní pak byli dorostenec Filip Durčák a starší žák Jan Babič.

Trenérka dětí v Baníku může jít svým svěřencům příkladem, jak se má judo dělat.

O týden později jeli judisté Baníku na Český pohár do Brna. Zde Jan Babič obsadil třetí místo. Adamovi Przybylovi se tolik nedařilo, ale trenér Karel Štefánik přesto ocenil jeho snahu.

Na krajském přeboru benjamínků v Opavě vybojovala Viktorie Jurčíková zlatou medaili a stala se přebornicí kraje ve své váhové kategorii. To je u benjamínků nejvyšší ocenění. Medaili, a to za třetí místo, si odvezla i Zuzana Przybylová.

Poslední sobotu v září se v Praze konalo mistrovství ČR pro kategorie masters a zde se podařil krásný návrat na tatami Ince Indrákové. Trenérka karvinských dětí se vinou zranění neúčastnila delší dobu žádných závodů, ale v Praze vybojovala titul mistra republiky.

Poslední zářijovou neděli se zase konala Velká cena TJ Ostrava a zde si vedli zdatně Adam Przybyla a Jan Babič, kteří své kategorie vyhráli, i Zuzana Przybylová (druhé místo) a Viktorie Jurčíková s Pavlem Hovjadským (třetí místa).