Basketbalisté Sokola absolvují kompletní první část soutěže kvůli rekonstrukci tělocvičny ZŠ Družby, kde hrají domácí zápasy, na hřištích soupeřů.

V Kroměříži a Valašském Meziříčí to těsně nevyšlo, koncem října vyrazili Karvinští do Brna k zápasům s Podolím a SA Brno, kde si připsali poloviční úspěšnost, a nyní začátkem listopadu se do Brna vypravili znovu. Tentokrát už byli úspěšní zcela.

Černá Pole Brno – Sokol Karviná 67:70 (37:40)

Nejprve Karvinští vyhráli na palubovce svého velkého rivala z minulé sezony. Vyřadili ho z play off, ale v základní části prohráli v Brně po hektickém průběhu zápasu, v němž dostali hned pět technických chyb. ČBF přesto původně delegovala na tento zápas opět stejného rozhodčího jako loni.

Karviná se jej rozhodla vetovat a dobře udělala. Utkání odřídili pod dohledem přítomného komisaře jiní rozhodčí a nutno uznat, že utkání proběhlo zcela regulérně bez jakékohokoliv odevzdání pověstného procenta domácímu týmu. „To zde jinak nebývá zvykem,“ uchechtl se jeden z trenérů karvinského mužstva Roman Hamrus.

I tak bylo utkání velmi dramatické, ještě třicet sekund před koncem byl stav 67:67, kapitán Oswald pak posunul své barvy obtížnou střelou za clonou do vedení 67:69 a po další skvělé akci T. Hamruse byl faulován Lepka. Jednu šestku proměnil a Černopolští už odpovědět nedokázali.

„Je to důležitá výhra po obrovském boji. Kluci zaslouží velké uznání. Vzhledem ke zraněním mnoha našich pivotů a vyfaulování Marka jsme byli víceméně nuceni odehrát valnou část utkání s menší sestavou a na jednoho pivota, čímž se ale dařilo hru zrychlit, byť to bylo za cenu určitých potíží na doskoku,“ porovnával Hamrus. Relativně vysoká a kreativní křídla Sokola byla nucena bránit velké a robustní pivoty soupeře, nicméně větší atletičnost a rychlost Karvinských v přechodové fázi nakonec rozhodla.

Karviná: Šeda 18, Oswald 7, Marek 6, T. Hamrus 14, Krutina 2, Kelar 2, Landor 11, Číšecký, Žídek, Lepka 10.

Sestava Sokola v Brně.Zdroj: archiv

SK Žabovřesky – Sokol Karviná 63:90 (25:54)

V sobotu ztratili Karvinští hodně sil, ale povzbuzení byli, o tom žádná. Žabovřesky působily malátným dojmem a Sokol se poměrně snadno dostal do vedení 10:0. „Soupeř den předtím vyhrál nad Opavou až po prodloužení a asi se na něm projevila únava. Celou čtvrtinu jsme ho mleli, vytáhli na nás zónu, ale Karel Šeda jim dal tři trojky za sebou a pak se trojkově rozstříleli i další kluci. Za poločas jsme dali famózních jedenáct trojek,“ rozplýval se druhý z karvinských trenérů Petr Sodomka.

V poločase se tak řešilo už jen skóre. Karvinští nakonec vyhráli téměř o třicet. „Celkově jsme dali devatenáct trojek, to je rekord klubu. Bohužel nám pro zranění ramena nedohrál Richard Marek a uvidíme, jak to s ním bude vypadat. Bez něj by byl další průběh sezony problém, už tak nám chybí tři pivoti,“ připomněl trenér Hamrus.

Se dvěma výhrami vyjádřil spokojenost. „Celý tým se semkl, skvěle bojoval, odběhal to. Už teď jsme na hranici, kterou jsme si stanovili jako základ z dlouhé série venkovních zápasů. Pokud bychom náš počet výher zdvojnásobili, bylo by to fantastické,“ vyjádřil tajné přání Roman Hamrus.

Karviná: Číšecký 14, Landor 14 (4 trojky), Oswald 11, Žídek 11, Šeda 22 (5 trojek), T. Hamrus 6, Lepka 6, Krutina 4, Marek 2. Trenéři: R. Hamrus a Sodomka.