Navázal tak na úspěchy svého trenéra Hrabala, který se v roce 1979 stal prvním havířovským mistrem republiky v karate. Braš je nyní prvním mistrem republiky v kickboxu z Havířova.

„Toho si samozřejmě cením. Je vidět, že práce trenéra Hrabala má nějaký smysl i výsledky. Svého času patřili mezi nejlepší karatisty v republice třeba Mario Bortoli nebo bratři Hegedüsové, které trenér Hrabal také připravil. Vychovává už vlastně třetí generaci bojovníků, tentokrát tedy kickboxerů," přemýšlí dvaadvacetiletý Robert Braš.

Ten se kickboxingu věnuje přibližně osm let, do nějakých sedmnácti se věnoval disciplíně lightcontact. „Měli jsme tam pak asi roční pauzu, kdy jsme se neúčastnili žádných závodů, ale teď už se naplno věnuji fullcontactu, kde se už mohu do soupeře pořádně opřít," vysvětluje Braš a popisuje i velký rozdíl mezi oběma disciplínami. „Full se jede klasicky v ringu, kdežto light na tatami. Podle mě je lightcontact na zápasení jako takové těžší, neboť musíte být více v pohybu, pořád poskakovat a být aktivní. Nemůžete protivníka plně udeřit, jinak dostanete varování, popřípadě jste vyloučen," přibližuje.

Braš se cítil na jeden z vrcholů sezony 2014 natolik připraven, že si ve své kategorii věřil a do Chrudimi, kde mistrovství republiky proběhlo, odjel s elánem a pozitivní náladou. „Trenér nás připravil velmi dobře. Novým technikám se věnujeme hodně a já osobně na sobě pozoruji za poslední měsíce velké zlepšení. Přece jen když se intenzivně věnujete nácviku techniky nebo nějakého nového úderu třeba tři měsíce a pořád ho pilujete, musí to být poznat," pochvaluje si.

Klub Moravia Kickboxing vyslal do Chrudimi i další své zástupce. Druhé místo si ve váze do 86 kg ve fullcontactu přivezl junior Tomáš Cisar, třetí pak desetiletý žák Mirek Malík, který startoval v lightcontactu. Jak vidno, v Havířově roste další nová nadějná generace bojovníků.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.