Základem byla nečekaná výhra 6:4 nad TT Moravský Krumlov, který před sezonou posílila zkušená Renáta Štrbíková, někdejší hráčka Havířova.

Trojice Kristýna Štefcová, Gabriela Štěpánová a Klára Hrabicová však odvedla skvělý výkon a zaslouženě vyhrála. „Do nové sezony vstupovalo naše družstvo v obměněné sestavě. Opustily nás Natálka Grigelová a hlavně Nikita Petrovová, obě odjely do Německa nabírat zkušenosti. Naším cílem je proto udržet se v extralize,“ zůstává při zemi i po skvělém vstupu do sezony trenér Ján Medvecký.

Podle jeho slov se družstvo podařilo stabilizovat a nemalou zásluhu na dobrém začátku má kvalitní příprava, na níž se podílel i kouč mužů Kamil Koutný. „Družstvu rozhodně pomohla úvodní výhra nad Moravským Krumlovem, pak jsme jasně přehráli 6:0 Řeznovice a vybojovali veledůležitou výhru 6:3 nad nováčkem soutěže TJ Ostrava. Ze začátku se utkání nevyvíjelo dobře, prohrávali jsme 0:2, ale já jsem věřil, že nás Kristýna Štefcova podrží třemi body. To se také stalo a ostatní holky se skvěle přidaly,“ rekapituloval vydařený začátek Medvecký.

Juniorka Klára Hrabicová udivuje na startu sezony výbornými výkony.

Dalším překvapivým výsledkem, kterým Havířov ukázal svoji sílu, byla remíza 5:5 na stolech třetího týmu uplynulé sezony CDU SPORT - ST Ostrava. Bylo to velmi vyrovnané utkání, v němž se často rozhodovalo v koncovkách jednotlivých setů. A nakonec přišla na řadu čtyřhra, kterou havířovské hráčky podruhé v sezoně zvládly.

„Chtěl bych vyzdvihnout výkony juniorky Kláry Hrabicové. V obou utkání zahrála skvěle. V posledním utkání v zápase s Kristýnou Mikulcovou měla sice hodně štěstí, ale jinak je trpělivá a takticky ukázněná. Její hra se postupně stále zlepšuje a začíná se formovat. A taky musím pochválit dvojici Štefcová - Štěpánová, která zvládla dvě čtyřhry. V obou byly favoritkami soupeřky. Ale holky ustály tlak a zařídily důležité body. Osobně si myslím, že lepší vstup do sezony jsme si ani nemohli přát,“ uvedl spokojeně Ján Medvecký.

Jaroslav Odstrčilík