Hokejbalistům HbK se povedl opravdu husarský kousek. Na domácí půdě porazili pražský Kert Park, který i přes porážku zůstává v čele tabulky.

Utkání mělo speciální náboj. Karvinští totiž v září dokázali v Praze uhrát bod, po následné kontumaci o něj ale přišli. Víkendová výhra byla o to sladší. „Chtěli jsme si dokázat, že jsme tam neuspěli náhodou, každý do toho dal maximum,“ těšilo hrajícího kouče HbK Lumíra Rosůlka.

Jeho svěřenci celý zápas dotahovali skóre, s favoritem ale po celou dobu dokázali držet krok.

První třetinu hosté vyhráli 2:1 a už po 33 sekundách prostředního dějství zvyšoval Kruček na 3:1 pro Pražany.

Oba týmy byly nadále produktivní, a když v úvodu třetí třetiny skóroval exkarvinský Wróbel, vedl obhájce titulu už 5:3. „Víme, v čem je Tomáš nejlepší, na to jsme se snažili dávat pozor. Ale když má někdo takovou kvalitu, tak úplně uhlídat nejde,“ pochválil Rosůlek Wróbelův výkon.

Ovšem i Karviná měla své hrdiny. Nejprve snížil Farský a dvě a půl minuty před koncem srovnal kanonýr Pacas.

V prodloužení se nechal vyloučit hostující Blaško, čehož využil Pala, jenž domácím zajistil bonusový bod. Mimochodem Pala nastupoval ještě loni právě za Kert a svými výkony mu pomohl k titulu. „Hrál perfektně. Je to tahoun a kapitán, který umí rozhodovat zápasy. Skvěle útočí i brání, je to náš nejlepší hráč,“ pochválil Rosůlek klíčovou postavu svého týmu.

Zatímco v minulých zápasech Karviná vždy těsně přišla o body, tentokrát to byla ona, kdo po zápase slavil důležitou výhru. „Štěstíčko se přiklonilo na naši stranu, ty body jsme nutně potřebovali,“ ulevil si Rosůlek, jenž se v utkání sám zapsal mezi přesné střelce.

„Byl to krásný hokejbal, skvělý zápas. Jsem rád, že i když jsme prohrávali, tak jsme nakonec dokázali utkání otočit a vyhrát,“ dodal hrající trenér Karviné, jemuž nešla na rozum jedna skutečnost.

„Je zvláštní, že proti nejsilnějším týmům soutěže jsme schopni se nahecovat a vyhrát, zato s mužstvy ze spodku tabulky to neumíme a zápasy, ve kterých máme bodovat, nezvládáme. Když už uděláme nějaké body, tak tam, kde se to od nás úplně nečeká,“ nechápal.

HbK Karviná – Kert Prak Praha 6:5 p (1:2, 2:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 8. L. Rosůlek L. (J. Rosůlek, Novák), 18. Farský (Pacas), 29. Pala (L. Rosůlek, Sladký), 41. Farský (Pala, Pacas), 43. Pacas (Farský, Zaremba), 49. Pala (J. Rosůlek, Liboska) – 3. Danko (Kruček, Zvonek), 14. Kruček (Markytán, Fejfar), 16. Kruček (Wróbel, Fejfar), 19. Blaško (Fejfar, Postulka), 33. Wróbel (Danko, Markytán). Rozhodčí: Popelka – Olesz. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:2. Diváci: 176.

Karviná: Smolka – Konečný, Liboska, Pilch, Řehůřek, Sladký, Zaremba – Pala, Farský, Flax – Krul, Mikeš, Novák – Pacas, J. Rosůlek, L. Rosůlek – Stromko. Trenér: L. Rosůlek.