Ta společně s pražskou parťačkou Kateřinou Mikelovou ovládla turnaj ve čtyřhře, což byla obrovská senzace.

Duo Němcová – Mikelová, které společně hraje teprve rok a půl, mělo pekelný los. Český tým však ze hry vyřadil dvojice z Ruska, Francie, Nizozemska a svou spanilou jízdu turnajem dokonal ve finále výhrou nad dalším francouzským párem Flavií Valletovou a Emilií Vercelotovou. První set přitom české naděje prohrály jasně 12:21, ale ve druhém se radovaly 21:18.

„První set jsme hodně chybovaly, zvládly jsme se ale namotivovat a zvedly jsme se,“ komentovala Mikelová. Českým hráčkám lépe vyšla i rozhodující sada – byly to ale pořádné nervy. Domácí tým vedl už 20:16, nedokázal ale udělat poslední krok a k mečbolům se dostaly také Francouzky.

Česká dvojice nakonec zvládla napínavou koncovku v nervydrásajícím dramatu 26:24!

Životní úspěch

„Ty mečboly mě mrzí, ale jsem velmi ráda, že jsme to dotáhly do vítězného konce,“ radovala se Mikelová, pro kterou to byl největší úspěch v dosavadní kariéře. To stejné platí také pro orlovskou badmintonistku Němcovou. 

Mezinárodní badmintonový podnik v Orlové.

„Je to něco neuvěřitelného, povedl se nám skvělý úspěch. Byly to pořádné nervy, ale jsem ráda, že jsme to zvládly i psychicky,“ komentovala životní vítězství talentovaná hráčka z Orlové, která startovala i v mixu, v němž došla do třetího kola. 

Zlatá medaile českého týmu potěšila i předsedu pořádajícího oddílu TJ Orlová-Lutyně Jana Tobolu. „Jsem dvakrát tolik spokojený. Velké překvapení bylo už to, že se holky dostaly do finále, vždyť Francouzky porazily náš nejlepší republikový reprezentační tým,“ připomněl Tobola konec Krpatové a Zuzákové v semifinále.

Němcová s Mikelovou rovněž patří do reprezentačního výběru, zatím ale „jen“ do toho širšího. „Teď se to však možná bude přehodnocovat,“ usmívá se Tobola.

Stříbro pro Zuzákovou

Do turnaje, který se hrál v pěti kategoriích, zasáhla více než stovka hráčů z 16 evropských zemí, i těch nejsilnějších evropských z Dánska, Německa, Francie a podobně. V akci se dokonce objevila hráčka z Brazílie. Blízko zlata byla i česká juniorka Kateřina Zuzáková, která sice ve finále singlu proti soupeřce z Nizozemska vyhrála první set, další dva ale ztratila. „Snažila jsem se ji přehrávat, ale bylo to těžké, avšak i za druhé místo jsem ráda,“ komentovala badmintonistka z Benátek nad Jizerou svůj úspěch.

VÝSLEDKY

Dvouhra juniorů: J. Oldorff (Fin.) – B. Holtschke (Něm.) 2:0 (17, 15)

Dvouhra juniorek: A. Tan (Niz.) – K. Zuzáková (Čes.) 2:1 (-15, 19, 11)

Čtyřhra juniorů: D. Brandt, M. Rindshøj (oba Dán.) – C. Courbon, L. Ramanana-Rahary (oba Fr.) 2:1 (16, -21, 19)

Čtyřhra juniorek: K. Mikelová, N. Němcová (obě Čes.) – F. Vallet, E. Vercelot (obě Fr.) 2:1 (-12, 18, 24)

Mix: L. Brecheteau, L. Ramanana-Rahary (oba Fr.) – N. Knudsen, M. Rindshøj (oba Dán.) 2:0 (20, 19)