A výsledek možná leckoho překvapil, byť Dukla má k dispozici omlazený tým. „Nebylo to zase tak jednoznačné, jak napovídá výsledek. Až do nějaké 45. minuty nebylo rozhodnuto. Pak jsme ale odskočili na sedm branek, a to už bylo na Duklu asi moc. Do té doby se držela na dostřel a nemohli jsme být úplně v klidu,“ mínil po zápase trenér Karviné Michal Brůna.

Ten poslal od začátku do brány Petra Mokroše, který chytal výborně! „Až na dva trháky, které hodil neznámo kam, jsem s ním byl spokojen,“ usmíval se Brůna.

Karvinští si od začátku trpělivě budovali náskok, o který se starali snajpři týmu Patzel se Solákem, a také pivot Jan Užek hrající v úvodu sezony ve skvělé formě. Znovu dal šest branek.

Házenkáři Karviné se mohli radovat i po druhém extraligovém klání nového ročníku.Házenkáři Karviné se mohli radovat i po druhém extraligovém klání nového ročníku.Zdroj: Ivo Dudek

„Ale první půle nebyla moc urovnaná, byl to takový maglajz, protože Dukla střídala obrany a my nebyli schopni dobře reagovat. Do tempa jsme se dostali až ve druhém poločase,“ všiml si trenér Brůna, který dal prostor širšímu kádru.

Hodně hráli třeba Urbański či Noworyta. „Artur (Urbański) by hrál ještě více, kdyby Dukla nenasadila obranu 1-5. On je spíš na zataženou nula šestku,“ doplnil karvinský trenér.

I tak to jeho týmu fungovalo. Po čtrnácti letech se na domácí palubovce v ligovém zápase představil navrátilec z Francie a křídelník Jan Sobol. A hned dal první gól duelu. „Musím přiznat, že tam po těch letech byla lehká nervozita,“ usmíval se Sobol. „Ale také jsem se hrozně těšil na zápas a na atmosféru. Tu jsem si opravdu užil, takové fandění mi chybělo,“ hodnotil spokojeně.

V první minutě z brejku z nelehké situace skóroval a dodal svým spoluhráčům ten správný impuls. „První střela je pro hráče vždy důležitá. Mě nabudila a hrálo se mi výborně. Nakonec, vyhráli jsme o jedenáct, takže paráda,“ radoval se Sobol.

Jan Sobol se domů vrátil po dlouhých čtrnácti letech. Trenér Dukly Michal Tonar (vlevo) může Karviné takového zkušeného borce jen závidět. K dispozici má velmi mladý tým.Jan Sobol se domů vrátil po dlouhých čtrnácti letech. Trenér Dukly Michal Tonar (vlevo) může Karviné takového zkušeného borce jen závidět. K dispozici má velmi mladý tým.Zdroj: Ivo Dudek

Jaký dojem na něj zatím dělá extraligová úroveň? „Zatím je brzy na nějaké hodnocení. Ani jeden z těch dvou zápasů jsme ale nevyhráli lehce, zhruba do 45. minuty se to vždy tahalo a nebylo rozhodnuto,“ postřehl po výhrách v Kopřivnici a nad Prahou.

A co nový trenér Pražanů Michal Tonar? „Karviná proti nám odehrála opravdu povedené utkání, výsledek je asi krutý, ale domácí vyhráli zaslouženě. My se snažili něco dělat s obranou, i tak jsme dostali třicet gólů, a to je zkrátka špatně. Karviná se mohla opřít o dobrý výkon brankáře, my musíme být příště v koncovce agresivnější,“ uznal Tonar.

Dukla si připsala na konto už druhou prohru. „Jsme mladý tým, znovu složený, asi nám to bude ještě trvat. Proti týmu jako je Karviná musí být nahecování na zápas větší, než proti běžným soupeřům,“ přidal Tonar závěrem ještě jeden postřeh.

Baník Karviná – Dukla Praha 31:20 (15:10)

Sled: 1:0, 4:1, 6:2, 8:4, 11:6, 14:9, 17:10, 19:12, 20:15, 22:17, 25:19, 28:20. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmičky: 1/1:4/4. Vyloučení: 7:6. Diváci: 752.

Karviná: Mokroš, Marjanović – Užek 6, Sobol 2, Solák 5, Patzel 6, Fulnek 3, Mlotek, Skalický 3, Růža 1, Široký, Urbański, Noworyta 1, Nantl 1, Harabiš 3/1, Franc. Trenér: Brůna.

Nejvíce branek Dukly: Šůstek 6/4, Březina 4.