V první sadě se domácí drželi, ale nakonec nestačili na lepšící se soupeře. Ve dvou následujících setech si dokázali Ústečtí vypracovat pokaždé rychle dostatečný náskok, který v pohodě kontrolovali, takže si připsali zaslouženě jednoznačnou výhru.

„Do Havířova jsme jeli s menšími obavami, protože jsme zde dva roky nevyhráli. Na palubovce jsme ale jasně dominovali a vyhráli zcela zaslouženě. Situaci jsme měli určitě ulehčenou tím, že Havířov před sezonou oslabil kádr, a někteří hráči nemohli hrát. S naším výkonem jsme ale samozřejmě spokojený,“ uvedl trenér Malán.

Domácí lodivod Jakub Zvolánek si odbyl na lavičce premiéru, která nedopadla podle papírových předpokladů dobře. Žádné drama z toho havířovský kouč nedělá. „Musíme si uvědomit, jaká je realita. Ústí je mnohem ambicióznější tým, než my a vyhrálo zaslouženě. Náš kádr opustila řada hráčů, ale to není vše. Ti, co tu zůstali, trénují a hrají v naší komplikované finanční situaci za mnohem skromnějších podmínek, což se musí projevit.

Jelikož jsme pořádně nevěděli, jak to s námi bude vypadat, dali jsme tým kompletně dohromady těsně před zahájením sezony. Hráči vše postupně vstřebávají a nyní si musí věci prostě sednout. Věřím ale, že se nám to podaří a budeme hrát někde kolem osmého místa. Kdybychom se dostali do play off, tak to byla fantazie.

Výhodou určitě je, že letos nikdo nesestupuje, takže máme větší klid na práci. Mladí kluci mají chuť do tréninku a z toho se pokusíme vytěžit co nejvíce,“ uvedl Zvolánek, který bere své angažmá jako nutné poslání.

„Samozřejmě, že moje působení na lavičce je také jedním z úsporných opatření, to si musíme přiznat. Klub vedeme momentálně s Frantou Horvátem sami dva, a proto kumulujeme funkce, abychom ušetřili peníze na chod. Ale z mého pohledu to není zas tak zvláštní. Dodělávám si nejvyšší trenérskou třídu, o trénování mám zájem a do budoucna budu chtít ve volejbalu nadále pracovat,“ dodal Zvolánek, který poukázal na to, že Kladno kvůli nedostatku peněz odstoupilo ze soutěže a některé týmy mají problémy hodně podobné těm Havířovským, takže by měli se Slavií bojovat na stejné lodi o co nejlepší postavení v tabulce.

Slavia Havířov – SK Volejbal Ústí nad Labem 0:3 (-19,–21,–17)

Rozhodčí:
Krtička, Trumpeš. Diváků: 200

Havířov: Duda, Kolář, Kotas, Holiš, Kozák, Srkal, libero: Dohnal. Střídali: Malínek, Kuchař, Štika. Trenér Jakub Zvolánek
Ústí nad Labem: Dvořak, Moník, Mach, Kramar, Nesvačil, Jůna, libero: Kopáček. Trenér Miroslav Malán