Vyhlašování nejlepších sportovců Karviné pod hlavičkou Sport Production se znovu ponese ve slavnostního hávu. Celý projekt letos zavítá do čtyřicítky měst naší republiky.

Hlavním cílem je ocenění nejúspěšnějších sportovců, kteří reprezentují jednotlivá města, okresy, kraje a celou Českou republiku na domácích i zahraničních kolbištích a to v mnoha vyhlašovaných kategoriích od mládeže až po veterány.

Produkci má tradičně na starost agentura Sport Action s.r.o., spolupořadateli jsou pak Česká unie sportu a regionální Deník.

Kdo se stane sportovní hvězdou čtenářů Deníku?

Karvinský slavnostní galavečer proběhne v Městském domě kultury 6. března v 18 hodin a kromě vyhlášení nejlepších proběhne také doprovodná anketa o Sportovní hvězdu čtenářů Deníku, do které se můžete zapojit i vy.

Stačí z níže uvedeného seznamu oceněných sportovců vybrat své tři hvězdy, vyplnit je na hlasovací kupon, který najdete v Deníku (v příloze Region) a ten nám do konce února doručit do redakce. Všechny hlasy pak sečteme a vítěz od nás na slavnostním galavečeru obdrží speciální cenu.

Nominace oceněných sportovců

Nejúspěšnější jednotlivci

Ondřej Kukrecht (plavání, Kosatky Karviná) – vicemistr ČR

Ladislav Pastornický (judo, MSK judo Karviná) – 3. místo na MČR mladší žáci

Ladislav Plachetka (box, Baník Karviná) – 2. místo na MČR kadetů a školní mládeže

Alexander Illek (box, Baník Karviná) – 3. místo na MČR kadetů a školní mládeže

Daniel Mikušťák (box, Baník Karviná) – 2. místo na MČR juniorů

Josef Slepčík (box, Baník Karviná) – 3. místo na MČR kadetů a školní mládeže

Eliška Adamovská (sportovní lezení, Baník Karviná) – mistryně ČR, 8. místo na Evropském poháru v lezení na obtížnost

Viktor Gall (karate, Školní sportovní klub AŠSK při ZŠ Mendelova) – dvakrát 3. místo na MČR v kata tým juniorů, jednotlivců

Nikolas Badura (karate, Školní sportovní klub AŠSK při ZŠ Mendelova) – 3. místo na MČR v kata tým juniorů

Ondřej Lingr (fotbal, MFK Karviná) – reprezentant ČR do 19 a 20 let, 3. místo na ME

Jan Holzer (fotbal, MFK Karviná) – reprezentant do 16 a 17 let

Roman Fukala (fotbal, MFK Karviná) – reprezentant do 15 let

Vladimír Neuman ml. (fotbal, MFK Karviná) – reprezentant do 19 let

Michal Vaněk (házená, HCB Karviná) – reprezentant ČR starší dorost

Jan Mucha (házená, HCB Karviná) – reprezentant ČR starší dorost

Nicolas Noworyta (házená, HCB Karviná) – reprezentant ČR starší dorost

Alexandr Zamarski (házená, HCB Karviná) – reprezentant ČR starší dorost

Roman Halík (basketbal, Sokol Karviná) – opora týmu II. ligy mužů

Tereza Palová (hokejbal, HbK Karviná) – reprezentant ČR, mistryně světa

Kateřina Němcová (hokejbal, HbK Karviná) – reprezentant ČR, mistryně světa

Richard Balcar (motosport, BMW IV Racing, super bike) – mistr ČR

Marek Matis (workout, SŠTaS Karviná) – mistr světa

Karolína Witoszová (požární sport, SH ČMS Sbor dobrovolných hasičů Karviná-Hranice) – mistryně světa

 

Družstva

Starší žáci HbK Karviná (hokejbal) – 4. místo na MČR starších žáků

Muži HCB Karviná (házená) – semifinalisté Českého poháru, 7. místo v extralize

Muži MFK Karviná (fotbal) – udržení v nejvyšší soutěži

Ženy SK Karviná (lední hokej) – vicemistryně republiky

 

Talent roku 2017

Michaela Staníčková (krasobruslení, SKK Karviná)

Ondřej Durčák (stolní tenis, KLUBsten Karviná)

 

Trenér roku 2017

Antonín Gašpar (box, Baník Karviná)

Petr Bijok (fotbal, MFK Karviná)

Martin Blatoň (karate, Školní sportovní klub AŠSK při ZŠ Mendelova)

Radim Štefek (badminton, KaBal team Karviná)

Zdeněk Witosz (požární sport, SH ČMS Sbor dobrovolných hasičů Karviná-Hranice)