Svěřenci trenérů Nevrly, Gašpara a Plachetky staršího odjeli do Třeboně reprezentovat na mistrovství České republiky v kategorii kadetů, tedy mladých boxerů do 16 let. Baníkovci nezklamali a v duchu dlouholeté tradice klubu vybojovali v ringu nejcennější medaile.

Josef Slepčík nastoupil ve váhové kategorii do 52 kilogramů. „Pepa vletěl do bojů jako jasný favorit. Ve vyřazováku měl volný los, takže se mohl připravovat rovnou na semifinále, kde celý nažhavený deklasoval Gorola z Chlumce nad Cidlinou takovým způsobem, že trenéři soupeře hned po prvním kole utkání vzdali. Obavy z knokautu byly totiž zcela na místě,“ přiblížil hladký Slepčíkův postup do finále hlavní trenér Roman Nevrla.

Stejně jako nůž máslem prošel Slepčík i finálovým soubojem. Děčínský Chadima se nestačil ani rozhlédnout a hned byl po přesném direktu počítán. Vzápětí byl nachytán v nedbalkách podruhé a drtivý zadní hák ho poslal na podlahu ringu. Sudí, shodou okolností karvinský rozhodčí Antonín Gašpar, zastavuje zápas výrokem RSC pro jednoznačnou Slepčíkovu převahu a dvojím počítání.

„Nebudeme si dělat alibi, jeli jsme sem pro medaili, neřku-li přímo titul. Pepa po zásluze obhájil mistrovský pás z loňského roku, tvrdě na sobě dře. Je to typ nekompromisního tvrdého boxera, který je fyzicky skvěle disponovaný. Pro mladší kolegy je zářným příkladem,“ představil Nevrla v kostce karvinskou naději.

Úspěšná karvinská výprava v Třeboni. Zleva trenér Ladislav Plachetka starší, Ladislav Plachetka, trenéři Roman Nevrla a Antonín Gašpar (uznávaný český sudí) a dole Josef Slepčík.Zdroj: Baník Karviná

Neméně zdatně si ovšem už nějaký ten pátek vede druhý karvinský rohovník Ladislav Plachetka. Ten do Třeboně přijel rovněž s jasným cílem vybojovat svůj třetí titul mistra republiky, což se mu ve váze do 70 kilogramů také podařilo. „Oba kluci prošli měsíční tréninkovou torturou, ale vyplatilo se,“ usmíval se trenér Nevrla.

Plachetka na rozdíl od kamaráda vyřazovací duel absolvovat musel, ale aspoň se „rozehřál“ a jednoznačně zvítězil na body nad teplickým Poulsenem.

Plachetkův semifinálový rival Labuda z Kroměříže je sice houževnatý boxer, ale v tomto souboji slavila úspěch devadesátizápasová zkušenost Plachetky. „Láďa prodal, co má natrénováno a vyzkoušeno. Zase vyhrál na body a postoupil do finále,“ pochvaloval si Nevrla.

Tam ale čekal tvrdý královédvorský bijec Florián, a ten svou kůži lacino nedal. V prvním kole byl Plachetka lepším a techničtějším boxerem, jenže druhé patřilo jasně Floriánovi. „Láďa dostal trochu výprask a ten další - slovní - dostal o přestávce. Asi si to vzal k srdci, protože po seřvání zařadil vyšší rychlostní stupeň a soupeře přesně zasahoval. Převážil misky vah na svou stranu a zase vyhrál na body,“ popisoval Nevrla, jak Plachetku v pauze probudil.

Vzápětí jej jury vyhlásila i nejtechničtějším boxerem celého mistrovství. Karvinský borec si rozšířil svou soukromou sbírku z republikových přeborů na tři zlaté a tři stříbrné medaile!

Výkonů obou karvinských sportovců neušly pozornosti reprezentačních trenérů, takže se oba vešli do nominace na mistrovství Evropy, jež se bude (doufejme) konat v Bulharsku na přelomu listopadu a prosince.

„Snad se do té doby koronavirus umoudří a zmizí v propadlišti dějin,“ vyslovil přání asi za všechny lidi Roman Nevrla. Poděkoval také vedení města Karviné a Moravskoslezskému kraji za podporu, které se karvinským boxerům dostává. „Bez ní bychom určitě nebyli tam, kde jsme teď,“ uznal závěrem Nevrla.