Slovan sehrál vcelku vyrovnané souboje jak doma s brněnskými Buldoky, tak s Českými Budějovicemi. Měl na body, ale nezískal nic. „Nestačili jsme ani na Jaroměř, což nás připravilo o šanci na start v play off. Je to škoda, myslel jsem, že na to máme,“ uvedl kouč Slovanu Václav Komačka.

Jeho svěřenci nepředváděli vůbec špatný florbal, v klíčových zápasech ale nezabrali. „Věděli jsme, že se bude jednat o klíčové duely v rámci boje o play off. V Jaroměři to bylo hodně těžké, prohráli jsme zaslouženě, v útoku jsme si totiž nedokázali vytvořit prakticky žádnou vyloženou šanci,“ uznal.

Částečně jej může těšit snad jen to, že tam o pár dnů dříve nevyhrálo ani Torpedo, městský rival Slovanu. A stejně jako on ani Torpedo nestačilo na Budějovice.

„S nimi jsme na body měli. První třetinu jsme hráli fakt dobrý florbal, bohužel jsme neproměnili šance a pak jsme se do zápasu vraceli ztuha,“ dodal.

Slovan v prvním měsíci nového roku sice uspěl v Rožnově, ale bodovali i jeho největší soupeři. Pár kol před koncem drží Havířované dvanáctou pozici. „Čekají nás tuhé boje. Aktuálně doléčujeme nějaké nemoci a začínáme se připravovat na soupeře, kteří nám hrozí v play down,“ vyhlíží Komačka klíčovou část sezony.

LEDNOVÉ VÝSLEDKY SLOVANU

Slovan Havířov – B. Brno 4:7, Rožnov p. R. – Slovan Havířov 4:6, Jaroměř – Slovan Havířov 8:3, Slovan Havířov – České Budějovice 4:5.