„Reálně je stále možné se do play off dostat, nicméně pokud nebudeme produktivnější v útoku, tak to bude velmi těžké a čeká nás boj o záchranu,“ přiznává kouč Slovanu Václav Komačka. „Chybí nám nějaký střelec. Pravidelně se prosazuje pouze první formace, což je málo,“ uznal.

Slovan ovládl vánoční bitvu o Havířov a v derby si vyšlápl na Torpedo, na „jehož“ půdě vyhrál 9:5. Euforie v hostujícím táboru byla po zápase veliká.

„Nemyslím si, že jsme odehráli nejlepší zápas, ani že bychom Torpedo něčím zaskočili. Byl to náš standardní výkon podobný tomu, jako jsme předvedli v prvním derby, které jsme prohráli. Rozdíl byl jen v tom, že jsme si na videu více rozebrali detaily, které minulý zápas rozhodly. Více jsme soupeře eliminovali,“ řekl Komačka.

Ke smůle Slovanu to byly jediné prosincové body. „Někteří soupeři disponují větší kvalitou, ale mrzí nás hodně těsná prohra 4:5 se Znojmem. To bylo vyrovnané utkání a další zbytečně ztracené body,“ litoval porážky Komačka.

Pokud se Slovan chce v závěru základní části ještě zvednout, potřebuje v lednu zvýšit produktivitu a tlak do brány. „Budeme se tomu více věnovat a uvidíme, jaké to přinese ovoce,“ uzavřel Komačka.

PROSINCOVÉ VÝSLEDKY SLOVANU

Ústí n. L. – Slovan Havířov 11:5, Slovan Havířov – Znojmo 4:5, Torpedo Havířov – Slovan Havířov 5:9.