Havířovští nebyli od vítězství daleko. Ještě minutu před koncem prohrávali 12:14 a dostali k dispozici trestný kop. Proměnit jej, vedli by 15:14 a útok Zlína by během tak krátké chvilky zřejmě bez potíží ubránili.

Jenže se rozhodli pro jinou variantu než provést kop. „Náš tvůrce hry, takzvaná desítka, Jan Uhlíř už bohužel tou dobou nebyl na hřišti kvůli vyloučení. Honza je náš kopáč a pravděpodobně by to proměnil,“ zalitoval hrající trenér Havířova Patrik Kovács.

Druhým borcem, který by mohl zkusit trefit „háčko“, je v havířovském celku Radovan Benčík, jenže ten několik minut předtím střídal, aby domácí oživili svůj útok.

„Na výběr jsme měli více možností, rozhodli jsme se pro kop do autu, abychom získali území a mohli se pokusit o položení vítězné pětky. Jenže to se nepovedlo a šiška skončila v zámezí,“ uznal Kovács.

Havířovští ragbisté (v bílém) doma smolně podlehli vedoucímu Zlínu.Zdroj: Josef Pintér

Akci tak rozehrával Zlín a povedlo se mu ještě skórovat, když sám proměnil trestný kop za tři body. „Škoda, vítězství jsme byli opravdu blízko. Ale ten závěrečný moment o naší porážce nerozhodl. O tom rozhodl celý předchozí průběh a hlavně fakt, že jsme nebyli schopni z několika zajímavých možností položit,“ přibližoval Kovács.

Havířovany brzdila nedisciplinovanost a také přehršle přestupků, kterých se při útočných akcích dopouštěli. „Měli jsme tam docela dost povedených akcí, jenže chyby nás stály výsledek. Třeba jsme se dostali tři metry od brankoviště soupeře, ale pak přišel přestupek a rozehrával Zlín. Samozřejmě šišku odkopl co nejdál do pole a my o pracně vydobyté území zase přišli,“ pokrčil rameny kouč Havířova.

Podobný moment se udá i v 68. minutě, kdy byli domácí rojníci snad metr od položení pětky! „Bohužel nás naše chyby stály výsledek,“ uznal Patrik Kovács.

Jinak to byl boj od začátku až do konce. Oba týmy disponovaly vyrovnanými kádry, ostatně na podobě skóre to je hezky vidět. „Jak zadní řady, tak oba roje byly vyrovnané. Bojovali jsme se Zlínem doslova o každý metr hřiště. Dneska jsme se zkrátka nevyvarovali chyb, ke kterým nás předešlí soupeři zase tolik nedonutili. Vždyť Zlín proti nám kopal až dvanáct trestných kopů za naše prohřešky. To je moc,“ uznal Kovács.

Havířovští ragbisté (v bílém) doma smolně podlehli vedoucímu Zlínu.Zdroj: Josef Pintér

Domácí se nyní musí modlit, aby někdo v soutěži dokázal zlínské ragbisty porazit. Pak by šance Havířovanů na prvenství v tabulce zase ožily. Sami však musí nejprve za čtrnáct dnů vyhrát v Přelouči, a to bude zatraceně tvrdý oříšek.

RC Havířov – RC Zlín 12:17 (5:7)

Pětky: 2:2. Rozhodčí: Bednařík – Sittek, Střaslička. ŽK: 0:2. ČK: 53. Jan Uhlíř (H). Diváci: 120.

Havířov: Fajkus (44. O. Benčík), Indrák, Macháček, Olšanský, Aberle, Šťastný (62. Kovács), Kolodziejczyk, Duda – Jakub Uhlíř, Jan Uhlíř – R. Benčík 2 (73. L. Sittek), Trtek 5, Barabáš 5, Hladík (62. Lamač) – Wardas. Trenér: Kovács.

Body Zlína: Smiřický 7, Hubáček a D. Juřík po 5.