Dvě prvenství zaznamenala také Lenka Ondráčková. Ta vyhrála singl a smíšenou čtyřhru.

Tradiční mezinárodní klání přilákalo kromě domácí špičky také reprezentanty z Maďarska, Skotska, Slovenska a Holandska. Původně měli na turnaji startovat i hráči z Indie, ale ti se nakonec v Havířově neobjevili. „Za neúčasti hráčů z Indie stály problémy s vízy. Ještě v týdnu nám indická výprava potvrzovala účast, jelikož jim bylo přislíbeno kladné vyřízení víz. Nakonec se situace zkomplikovala a turnaj se hrál bez nich,“ vysvětlil předseda softtenisového svazu a ředitel turnaje Lubomír Suda.

Ve dvouhře mužů se do finále probojovali přesně podle předpokladů dva nejvýše nasazení domácí hráči. Lepší formu prokázal Petr Vlk, který dokázal po velkém a dramatickém boji porazit evropskou jedničku Romana Fojtíka v poměru 4:3 (7:5). Zopakoval si tak vítězství po roční pauze. Na třetím místě skončil nejlepší zahraniční účastník turnaje, Maďar Marton Sefcsik.

Ve čtyřhře nastoupili oba finalisté na jedné straně kurtu, takže se jednalo o velkého favorita. Dvojice Fojtík, Vlk papírové předpoklady potvrdila a bez větších problémů klání vyhrála, když si ve finále poradila s dalším domácím párem Trefil, Skulina. Bronz zbyl na maďarskou dvojici Sefcsik, Zoltán Eszely.
Také mezi ženami se nejvíce dařilo havířovským hráčkám. Vítězství ve dvouhře si zajistila Lenka Ondráčková před Radkou Delongovou a Barborou Durčákovou. Ve čtyřhře zvítězily Veronika Bendová a Barbora Durčáková, které si poradily s párem Lenka Ondráčková, Lea Szwedová. Třetí skončily Simona Haraslímová se Slovenkou Hanou Zálejskou.

Jako poslední se rozdělovaly ceny ve smíšené čtyřhře. Z prvenství se radovali Lenka Ondráčková a Lukáš Trefil, kteří dokázali ve finále zdolat Barboru Durčákovou s Petrem Vlkem. Bronzový stupínek patřil Veronice Bendové a Romanu Fojtíkovi.