Sokol Karviná – VŠB Ostrava 49:84 (22:44)

V derby proti loni ještě prvoligovému VŠB pokračovala karvinská krize. Opět bez kapitána Oswalda, který byl alespoň jakousi morální oporou na lavičce, se tým pohyboval chvílemi jako v mrákotách a celý zápas odehrál v křeči.

„Náš bývalý hráč a hrající trenér VŠB Mirek Pacut svůj tým dobře připravil na naše útočné systémy a dělal v naší obraně pěkný průvan," přiznal trenér Sokola Petr Šupol.

Dvaadvacet karvinských ztrát doprovodila hrozná střelba z pole (dvojky 41/13, trojky 20/3), takže se nic jiného než porážka ani nedalo čekat.

Karviná: Dostál 25, Krutina 4, Šeda 4, Lepka 4, Číšecký 4, Hamrus 3, Horváth 2, Halík 2, Billík 1, Hubáček, Landor, Mosler.

Sokol Karviná – KK Valašské Meziříčí 73:74 (42:45)

V neděli proti vedoucímu týmu soutěže už to byla úplně jiná káva. Domácí se oklepali a podali výborný výkon.

„Před zápasem proběhl částečně důrazný a pro některé naopak částečně uklidňující pohovor s hráči, kteří pak nastoupili úplně jinak než s VŠB," přibližoval druhý trenér Sokola Roman Hamrus.

Sokol se na Valachy vrhl se vší vervou a soupeř v čele se dvěma borci z bývalé Jugoslávie Miličem (207 cm) a Miloševičem (203 cm) byl řádně překvapen.

Postupem času se však favorit začal prosazovat, nicméně domácí byli stále na dostřel.

„Vsadili jsme na zónové bránění 2-3 a to bylo dobře, protože jsme tak zastavili spoustu útoků. Milič nám sice předvedl pár leteckých prvků, ale jinak hosté naráželi do naší zónové zdi," pochvaloval si trenér Šupol.

Na perimetru hrál skvěle Tomáš Hamrus a Jan Krutina, tím vznikal prostor pod koši pro karvinské pivoty Halíka, Dostála i Šedu, a ti výborně stříleli i doskakovali.

Sokol ve 28. minutě dokonce vedl 60:50, ale Valašské Meziříčí se dobrou střelbou dotáhlo a začala tradiční hra nervů.

V nervydrásající koncovce vynikla zadovka T. Hamruse a smeč Halíka, pak se dvakrát trefil Horváth, ale soupeř vždy kontroval a v poslední minutě za stavu 72:72 proměnil Halík jen jednu šestku. Závěrečný útok měl soupeř, který v poslední vteřině dal poměrně šťastnou střelu.

„No, prohráli jsme, ale nemusíme smutnit. Pokud budeme podávat takové výkony jako proti Valmezu, tak se brzy zvedneme. Kluci příkladně a s nadšením bojovali a s jejich nasazením můžeme být spokojeni," rekapituloval trenér Roman Hamrus.

Karviná: Dostál 14, Halík 13, Šeda 13, Hamrus 11, Horváth 10, Krutina 6, Hubáček 6, Číšecký, Landor, Billík, Segeďa, Lepka. Trenéři: Šupol a Hamrus.