Podrobnosti připojuje šéf klubu a jeden z trenérů Roman Hamrus. „Malé změny v kádru nastanou, ale kostra týmu by měla být podobná jako loni, a tak doufáme, že se umístíme zase vysoko. Postupně naskočí někteří loni zranění hráči, třeba Uherec, počítáme i s nějakým doplněním, zvláště pod košem,“ přiblížil.

Karviné přibyli za soupeře Basket Opava, Kroměříž a Žabovřesky, naopak odpadl karvinský velký rival Žďár nad Sázavou, který byl přemístěn do vedlejší skupiny. „Začátek sezony odehrajeme na venkovních palubovkách, poněvadž ZŠ Družby se má opravovat. Svaz nám vyšel vstříc, poprvé hrajeme doma až v listopadu,“ informoval Hamrus.

Sokol došel v poslední sezoně do semifinále play off, kde padl s Krnovem, který disponoval šesti hráči z Opavy. Krnov následně ve finále celé soutěže zdolal i Rokycany, ale kvalifikaci o I. ligu vzdal.

Největší oporami karvinského mužstva byli na perimetru Oswald, T. Hamrus, Horváth a Landor, pod košem pak Marek a Šeda.

Karvinští basketbalisté by se v nové sezoně druhé ligy rádi umístili vysoko jako posledně.Zdroj: Ivo Dudek

Přípravu odstartuje Sokol sérií utkání s prvoligovými týmy jako loni. Začátkem září uspořádá přípravný turnaj pod názvem Emil Cup.

Muži B odehráli severomoravskou ligu, která je nad oblastním přeborem. Skončili druzí, což je slibná bilance. „jsme spokojeni. Tým se prezentoval velmi dobrými výkony, prolínali se zde mladí hráči a pendlující hráči z áčka a účel to splnilo,“ pochvaloval si trenér Petr Sodomka. Největší opory mužstva byli Odehnal, Wisla, P. Sodomka ml. a Číšecký.

Karvinští basketbalisté by se v nové sezoně druhé ligy rádi umístili vysoko jako posledně.Zdroj: Ivo Dudek

Pozitivem je posun družstva kadetů do ligové soutěže, kde už Sokol před časem působil. „Pro věkovou kategorii U17 a rozvoj hráčů je velmi důležité hrát náročnější a kvalitnější soutěž. Předpokládáme, že do týmu se zapojí i někteří hráči z Havířova či NH Ostrava. Tým povede Petr Šupol,  šéftrenér mládeže,“ doplnil Roman Hamrus.

V činnosti budou pokračovat i přípravky, které mají svou základnu na ZŠ Majakovského a ZŠ U Studny.