Mladé Sokolky se prosadily na přeborech

KARVINÁ - Mladé karvinské házenkářky si o pár týdnů prodloužily sezonu. V červnu je totiž ještě po všech přeborech v rámci klasických mistrovských soutěží čekal finálový přebor sokolské obce.

7.7.2007

Házenkářky Sokola si prodloužily sezonuFoto: Ivo Dudek

V soutěži sdružených kolektivů, kde startovaly dívky a chlapci dohromady, je celkové čtvrté místo výborným úspěchem klubu. Karviná se do turnaje probojovala ze semifinále Moravskoslezské oblasti, ve kterém předčila svého velkého rivala Sokol Porubu a vyhrála přesvědčivě 15:6. To jí zajistilo účast v Kostelci na Hané, kam se na finálový přebor České obce sokolské sjela družstva Sokolů ze všech koutů republiky. Karvinská házenkářská omladina byla tvořena hráčkami, které v loňské sezoně během turnajů v miniházené nehrály o body, ale teprve se učily základům tohoto sportu a hrály takříkajíc za pamlsek. Proto do Kostelce nepřijela karvinská výprava s velkými ambicemi. O to více je čtvrtá příčka celkově a vedoucí pozice mezi dívkami překvapující.

„Naše umístění je velkým příslibem do budoucna a zároveň motivujícím faktorem pro dívky, které na sobě nyní budou ještě více pracovat, aby se nadále zlepšovaly. Fakt, že jsme v této kategorii mezi oddíly Sokola nejlepší v republice, je i zavazující,“ upozornil předseda oddílu házené Vladimír Jančošek a pochválil družstvo minižaček za vzornou reprezentaci oddílu, sokolské organizace v Karviné i města Karviná. V příští sezoně už budou tyto hráčky nastupovat v soutěži mladších žaček a po úspěchu na finálových přeborech rozhodně nehodlají slevit ze svých cílů. V samotné soutěži Sokol Karviná nejprve porazil Sokol Kobylisy z Prahy vysoko 16:3, pak ale prohrál s družstvy chlapců. Nejprve podlehl Sokolu Ostrava 15:27, poté Sokolu Maloměřice Praha 15:28 a nakonec těsně nestačil na chlapecké družstvo z domácího Kostelce – 18:20.

Tento zápas byl zajímavý v tom, že v případě úspěchu by malé Karviňanky obsadily dokonce konečné třetí, tudíž „bronzové“ místo. Celkové prvenství nakonec podle očekávání získalo družstvo z Ostravy, druhé skončilo domácí družstvo Kostelce, třetí bylo družstvo z Maloměřic (všechno chlapci), čtvrtá Karviná a páté Kobylisy. Do finále se z kvalifikací probojovala pouze dvě dívčí družstva, takže je jasné, že výhra nad Kobylisami zaručovala karvinskému Sokolu pozici nejlepšího týmu České obce sokolské v republice. Trenéři Zuzana Zavacká a Petr Pomáhač vyzdvihli celý kolektiv za bojovný výkon ve všech utkáních. Hráčkám nescházelo nasazení ani obětavost.

Sestava Sokola: Jadamíková, Nolčová - Holomková, Nogová, Kijonková, Kaňová, Pechová, Hořčícová, Staniczková, Konečná.

Trenéři: Zuzana Zavacká, Petr Pomahač.

„Jsme velice rádi, že se nám povedlo během pěti sezon po sobě dosáhnout na medailové umístění ve finálových přeborech České obce sokolské. To ukazuje na velice dobrou práci našich trenérů s mládeží,“ vyzdvihl hlavní přínos karvinských trenérů u mládežnických složek Sokola Vladimír Jančošek. Sokol získal přebornický titul v sezoně 2002-03 pod trenérkou Pavlou Siudovou ve starších žačkách. V téže sezoně přidalo ještě družstvo minižaček Tomáše Wowry druhé místo mezi chlapci a také druhé místo mezi dívkami. V další sezoně 2003-04 skončily minižačky trenéra Radka Kroulíka také na hezkém druhém místě. V sezoně 2004-05 si to družstvo Radka Kroulíka zopakovalo a přidalo celkové třetí místo ve společné soutěži s chlapci. Druhý přebornický titul pro Sokol pak vybojoval Stanislav Feber se svým kolektivem starších žaček. V další sezoně 2005-06 byl opět Stanislav Feber a jeho tentokrát mladší žačky druhé, třetí příčku si odneslo družstvo starších žaček pod vedením trenéra Josefem Polácha.

V téže sezoně získalo stříbrné medaile za druhé místo i družstvo minižaček opět pod vedením trenéra Radka Kroulíka. V letošní sezoně 2006-07 pak získal třetí přebornický titul celek minižaček. „Držíme se hesla, že nejlepší trenéři by měli pracovat u mládeže a předávat jí své zkušenosti,“ zdůraznil ještě jednou přínos trenérů předseda oddílu házené Vladimír Jančošek. Kromě zmíněných trenérů nezapomněl poděkovat ani jednotlivým vedoucím družstev jako jsou Pavel Wilczek, Roman Fridrich, Petra Pawlasová, Adéla Strachová či Petr Pomahač, kteří se rovněž starají o rozvoj mládežnické házené v klubu. „Celkově jsme za pět sezon v přeborech České obce sokolské získali tři první, šest druhých a dvě třetí místa a to rozhodně nejsou špatná čísla,“ usmíval se Jančošek.

7.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Auto v centru Havířova při nehodě zničilo semafor pro chodce.
AKTUALIZUJEME
4

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

V minulé sezoně se povedlo fotbalistům Doubravy vyhrát okresní přebor. I díky tomu budou teď v televizi.

Doubrava přiveze autobus fandů

Díky voličským průkazům budou lidé z Karvinska volit po celém světě

Karvinsko – Téměř dva tisíce voličských průkazů vydaly letos městské a obecní úřady na Karvinsku lidem, kteří z nejrůznějších důvodů přistoupí k volebním urnám mimo své trvalé bydliště.

Na návštěvě: FC Horní Bludovice - fotbal

Karvinsko /FOTO/ – Po letní pauze pokračujeme v našem seriálu, kde se vydávame na fotbaly z nejnižších soutěží. Jako dvanácté přišly na řadu Horní Bludovice.

Starší chodkyně vstoupila před auto, které ji zranilo

77letá žena byla v pátek ráno sražena osobním automobilem, když v Petřvaldě přecházela frekventovanou silnici.

Zdevastovaný a vybydlený obytný městský dům naproti karvinskému gymnáziu během několika dní zcela zmizí.