Hráčky Pardubic mají neskutečnou výškovou převahu. Řada z nich by mohla hrát i proti mužským celkům. Možná tento fakt ovlivnil vstup domácích sokolek do utkání. „Opravdu to nebylo moc dobré. V obraně jsme nebyli agresivní a neatakovali jsme vysoké, urostlé soupeřky, které se pak lehce prosazovaly z prostoru brankoviště," ozřejmil trenér sokolek Jaroslav Hudeček.

Ani domácí hra v postupném útoku nebyla dobrá. Spousta technických chyb Karvinou brzdila a nedůraznou střelbou nemohly Pardubice překvapit. Poločas tak zaslouženě prohrály 9:11.

„V šatně jsme si vyříkali naše nedostatky, holky si znovu připomněly, jak otáčely předchozí dva těžké zápasy a do druhého poločasu nastoupily zase jako vyměněné," pověděl Hudeček.

Pomalý přechod do útoku zůstal v prvním poločase a sokolky zlepšeným výkonem otočily z 9:11 na 17:11!

Z tohoto šoku se už pardubické hráčky vzpamatovávaly jen velmi těžce, přesto v sobě našly ještě síly korigovat výsledek. Karviná si už ale vítězství nenechala vzít.

„Oddechli jsme si, opravdu to nebyl snadný zápas. Naše šance na vítězství v soutěži tak stále žije. Budeme však muset zvládnout následující utkání po velikonocích v Olomouci, která má zatím rozpačité výsledky, ale umí nepříjemně překvapit a na nás se vždycky vytáhne," varoval Hudeček.

Sokol Karviná – HC Pardubice 22:20 (9:11)

Karviná: Fridrichová, Provázková – Koudelková 2, Polehlová 2, Remetančíková 8/6, Baronová 1, Kresačová 2, Synková, Brzosková 3, Pawlasová 1, Jaňurková, Hudečková 3, Paulušinová.