Ještě, že se nesestupuje, jinak by to už měly spočítané. Trenér družstva Tomáš Bednařík nemohl ani pořádně pokračovat v práci, kterou v Sokole před rokem a půl započal.

„Na holkách, které pravidelně na tréninky docházejí, herní pokrok vidět je, jenže jej nemají jak uplatnit, protože během zápasů jen běháme,“ poznamenal Bednařík.

Před sezonou mu z kádru odešla střelkyně Koniuchová, v přípravném období se zranila Staniczková a Jaňurková odešla na školu. „Přišly sice dvě dorostenky, ale ty sbírají zkušenosti. Jsme hodně oslabení, zápasy hrajeme v nedostatečném počtu. Doma je to v devíti nebo deseti lidech, ven nás jezdí dokonce jen sedm. Podle toho pak vypadají i výsledky,“ posteskl si trenér.

A ty jsou mizerné, protože sokolky se většinu času brání a rychle jim docházejí fyzické síly. Jednoduše není kým prostřídat. „Přesto bych chtěl aspoň těm stabilním, které podzim odehrály a chodí na trénink, poděkovat. Budeme pracovat na rozšíření kádru, protože v tomhle počtu jsme v soutěži opravdu do počtu,“ zašprýmoval Bednařík. „Jaro chceme odehrát se ctí,“ dodal už vážně.

Karviná stojí v rozehrané sezoně na jediné spojce Polehlové, ze zkušenějších hráček se přidala brankářka Provázková a Csölleiová. „Aspoň se nám k házené vrátila Markéta Ciku,“ dodal Bednařík.

Pro zlepšení výkonnosti je nezbytné, aby hráčky absolvovaly co nejvíce pravidelných tréninků a pokud možno v dostatečném počtu. To druhé ale těžko ovlivní.