„Výsledek je sice těsný, ale zápas jsme měly celou dobu pod kontrolou," vysvětlila hned na úvod hrající trenérka karvinského družstva Lucie Hudečková.

Sokolky neodjížděly na Hanou v optimálním složení, ale domácí hráčky jsou na tom ještě hůř. „Ony se vlastně potýkají s podobným problémem jako my. Hodně holek je už starších, takže s aktivním hraním pomalu končí a není jich tolik. My jsme aspoň s omlazovacím procesem už začaly," zasmála se Hudečková.

Start sokolek do zápasu byl skvělý, okamžitě se ujaly šestibrankového vedení a udržovaly si jej až do přestávky. Fridrichová za svá záda pustila jen sedm střel. Obrana Karviné fungovala bezvadně.

Po změně stran pokračovaly Karviňanky ve velmi dobrém výkonu a vedly už o osm gólů. „To se pak bohužel podepsalo na naší koncentraci. Už jsme se tolik nesoustředily a domácí hráčky zabojovaly a snížily až na konečný rozdíl tří branek. Ale o výsledek jsme se opravdu nebály, náš náskok byl pořád dostatečný," dodala Hudečková.

Karviná přehrála soupeře hlavně postupným útokem, na brejky se moc nespoléhala. „Dobře jsme střílely z dálky," doplnila Lucie Hudečková.

Vrchol sezony přijde pro sokolky v květnu. Nejprve si odbudou „povinný" zápas s Paskovem a pak se v soubojích s Meziříčím a Ivančicemi rozhodne o tom, zdali konečně vyhrají druholigovou moravskou skupinu, anebo zůstanou tradičně pod vrcholem.

SK UP Olomouc – Sokol Karviná 22:25 (7:13)

Karviná: Provázková, Fridrichová – Polehlová 3, Kresačová 1, Hudečková 4, Koudelková 2, Remetančíková 9/4, Baronová 4, Jaňurková, Synková 2. Trenérka: Lucie Hudečková.