Do utkání vstoupily s velkým nasazením a držely s favorizovaným soupeřem krok. Utkání se bohužel nemohl účastnit trenér Sokolek Jaroslav Hudeček, který má od minulého týdne povinnosti v extraligové Litovli, se kterou podepsal smlouvu do konce sezony.

Karvinská děvčata motivovala snaha podat co nejlepší výkon i bez trenéra a chtěla mu oplatit úsilí, které vynakládá v tréninkových jednotkách.

V prvním poločase byl stav dlouho vyrovnaný, ukazovala se silná obrana domácích, kterou táhla mladá Viola Staniczková. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale sokolky stále musely soupeře dotahovat. Konec poločasu jim utekl, a tak si do šatny braly pětibrankový náskok pardubické hráčky.

Do druhé půle nastoupily domácí s chutí a poločasové manko stáhly na rozdíl jediné branky. Adriana Baronová úspěšně proměnila několik sedmimetrových hodů a zraněnou brankářskou jedničku Ivonu Fridrichovou kvalitně zastoupila Hana Provázková.

V polovině druhého poločasu začaly domácí házenkářky dělat mnoho technických chyb v postupném útoku, čehož zkušené hráčky Pardubic využily a trestaly z brejků. Tím navýšily svůj náskok a Karviná už nedokázala zápas zdramatizovat.

Nyní mají sokolky téměř měsíční volno (divný los + odstoupení Nového Jičína ze soutěže), takže budou jen trénovat a kvalitně se připravovat, aby koncem března zastavily sérii proher.

Sokol Karviná – DHK Pardubice 20:26 (11:16)

Karviná: Provázková – Polehlová 3, Kresačová, Koniuchová, Koudelková, Pawlasová 1, Staniczková 2, Baronová 5/3, Jaňurková, Kovářová 1, Poláchová 6/3, Synková 2.