Současnou nevýhodou Sokola je pouze to, že v kádru je pouze jedenáct lidí. A když vypadnou dvě hráčky, má jich trenér Tomáš Bednařík k dispozici pro zápas jen devět. „Což je tristní stav, ale bohužel taková je situace v celé ženské házené. Hráček prostě moc není. I Bohunice k nám přijely jen s devíti. Po skončení sezony by měly přijít tři dorostenky, tak doufám, že se nám kádr rozšíří. Mít na střídání jen dvě holky, to opravdu není moc dobré," uvědomuje si Bednařík.

Gólmanka Provázková zachytala slušně.

Nicméně Karviňanky zahrály proti Bohunicím velmi slušně v obraně. „Nedostaly jsme ani dvacet gólů, za druhý poločas to bylo dokonce jen sedm. Holky odvedly kus práce a oproti podzimu je na nich patrný znatelný posun kupředu," pochvaluje si Bednařík.

S úrovní hry byl celkem spokojen. „Až na konec první půle. My jsme dobře začali, vedli jsme snad o pět gólů, ale postupem času se holky začaly přizpůsobovat ospalé hře soupeře, náskok ztratily a nakonec jsme ztráceli dva góly. Proto jsem jim v šatně připomenul, aby zase přidaly na agresivitě," poznamenal kouč sokolek.

Hráčky si trenérova slova vzaly k srdci a ve druhé půli už Bohunice přehrály. V útoku sice nadělaly dost technických chyb, ale vynahrazovaly to bojovností a maximálním nasazením. Spolehlivě zachytala Provázková. Karvinou teď vyzve vedoucí celek z Ivančic, který už má s předstihem zajištěný postup do I. ligy. „Uvidíme, jak k tomu přistoupí. Naposledy Ivančice prohrály v Olomouci, nevím, jestli pořád slaví, ale soudě podle toho tam nemusíme být bez šance ani my," překvapila Bednaříka porážka Ivančic.

Sokol Karviná – Tatran Bohunice 22:19 (10:12)

Karviná: Provázková – Staniczková 9/1, Jaňurková 4/1, Csölleiová 1, Polehlová 3, Kresačová 3, Franková, Pawlasová 2, Synková.