„Porážka na Hladnově nás mrzí, ale domácí, posíleni mnoha pendly z první ligy, hráli skvěle a v závěru byli uvolněnější. Náš výkon byl příliš ‚profesorský‘ a bez většího nasazení v obraně,“ vrátil se karvinský trenér Roman Hamrus k sobotnímu duelu. Tým v něm neměl kompletní. „Nejvíc se projevila absence klíčového pivota Honzy Koloničného, hlavně v obraně a na doskoku,“ konstatoval.

Sokoli v sobotu napřed prohrávali 20:29, ale ve 28. minutě už vedli 59:49. „Pak jsme dostali několik trojek a euforičtí domácí, kteří neměli co ztratit, víc běhali a bojovali, se dotáhli. V nervózním závěru jsme v posledních dvou minutách udělali dvě hloupé ztráty a přes naše taktické fauly domácí šestkami výhru udrželi,“ viděl kouč Karviné důvod druhé porážky v této sezoně.

V sobotu se sice tým radoval z osmého vítězství, ale nerodilo se vůbec lehce. Po špatném úvodu Karviná v 7. minutě prohrávala 10:18. „Čekali jsme velký odpor, neboť Ostravské univerzitě se vrátili se zahraničních pobytů někteří výborní hráči a po sobotní výhře nad nováčkem z Frýdku určitě chtěli porazit i nás,“ prozradil Roman Hamrus.

Jak došlo v průběhu utkání ke zvratu? „Po bouřlivějším time-outu a prostřídání sestavy jsme se herně i mentálně zvedli, zlepšili obranu a pak už víceméně celý zápas kralovali. Velmi dobrý výkon postupně podali všichni hráči,“ vysvětlil trenér Sokolů.

V tabulce jim s bilancí osmi výher a dvou porážek patří 3. místo. V dalším dvoukole nastoupí 9. prosince doma proti Basketpoint Frýdek-Místek, v hale nováčka II. ligy si to znovu rozdají jen o den později.

II. liga basketbalistů – skupina C:

Sobota: BK Hladnov Ostrava - Sokol Karviná 90:84 (40:44)

Karviná: Oswald 17, Blažek 14, Landor a Zikl po 13, Tomek 8, Lepka a Marek po 7, Horváth 3, Lazecký 2, Myšák.

Statistika: 35 doskoků (Blažek 8, Oswald 7), 17 asistencí (Oswald 8), 10 trojek (Landor 3), ale velmi laxní obrana s pozdními reakcemi i komunikací. Sice jen 10 ztrát, ale v nejméně vhodných chvílích.

Neděle: Slávia Ostravská univerzita - Sokol Karviná 64:91 (33:49)

Karviná: Henzl 23 (3 trojky), Zikl 16, Horváth 12, Blažek 9, Lepka a Tomek po 8, Lazecký 7, Oswald 5, Landor 3, Marek, Buchtík. Trenéři: Roman Hamrus a Petr Sodomka.

Statistika: 7 bloků, jen 8 ztrát, 20 asistencí (Lazecký 5), 30 doskoků (Blažek 11), 10 trojek.