Závodilo se na velmi členitém a technicky náročném 28 km dlouhém okruhu v okolí Žiaru.

V závodě žen na 100 km se na start postavilo 65 cyklistek, mezi nimi i petřvaldská Kateřina Mudříková. Zvítězila jablonecká Nikola Nosková reprezentující italský tým BePink Cogeas. Kateřina dojela třináctá. „To je ale solidní umístění,“ mínil trenér petřvaldských cyklistů Silvestr Matas.

V závodě mužů v délce 190 km se na startu sešlo 178 závodníků včetně dvojnásobného mistra světa Petra Sagana, českého reprezentanta Romana Kreuzigera, trojnásobného mistra světa v cyklokrosu Zdeňka Štybara, Jana Bárty a dalších zvučných jmen profipeletonu, pro které to byl jakýsi trénink před Tour de France, která se v těchto dnech jede.

FESO Petřvald reprezentovali Petr Swaczyna a Petr Javorek. Mistrovský titul nakonec získal Zdeněk Štybar z týmu QUICK-STEP Floors. Swaczyna skončil na 35. místě, Petr Javorek po dvou pádech předčasně ukončil. „I pro Petra Swaczynu je to velmi solidní výsledek v takové konkurenci,“ dodal Matas.