„Čekáme náročné utkání, podobné jako bylo to v Challenge Cupu v Srbsku,“ připomněl sobotní duel baníkovců na horké půdě Železničaru Niš trenér Karviné Marek Michalisko, který však bude utkání sledovat jen z hlediště, neboť dostal dvouměsíční distanc výkonu funkce.

Karvinští odjedou na západ Čech s bodovou vidinou a posilněni přijatelným výsledkem z Niše, kde prohráli jen o dvě branky 28:30. „Plzeň je ve formě, ještě neztratila ani bod a je v pohodě. Budeme muset odehrát vysoký nadstandard, abychom uspěli. Nicméně uspět chceme,“ ujistil Michalisko.

Těžké utkání v Plzni bude pro Karvinou velmi solidní prověrkou před nedělní odvetou Challenge Cupu s Niší. „Určitě to bude skvělá generálka. Musíme se na obě utkání svědomitě připravit,“ nabádá Michalisko k ostražitosti.

Zápas vysílá přímým přenosem program ČT sport (od 18 hodin).

V poháru doma s Kopřivnicí

Baníkovce čeká druhý „anglický“ týden po sobě. Rozlosován už byl totiž také Český pohár, konkrétně čtvrtfinále. Karvinští v něm narazí na nebezpečnou Kopřivnici, výhodou ovšem je, že hrají doma. Tento zápas se uskuteční ve středu 27. listopadu od 18 hodin.

„Los nám přál, hrajeme doma, a tak věříme, že i na tento zápas přijde početná divácká kulisa. Soupeř není z nejlehčích, ale moc vybírat jsme si už nemohli. Ve čtvrtfinále jsou samí kvalitní soupeři,“ uvědomuje si Michalisko.

Další dvojice totiž tvoří: Nové Veselí - Hranice, Dukla Praha - Lovosice a Plzeň - Zubří.