V nedělních dvouhrách za rozhodnutého stavu nejdříve Lukáš Rosol nevyužil s Horaciem Zeballosem dva mečboly a prohrál 6:4, 6:7, 4:6, Jiří Veselý pak na závěr podlehl Leonardu Mayerovi dvakrát 4:6.

Rosol vyhrál naposledy začátkem června v Queen’s Clubu, od té doby prohrál na turnajích okruhu ATP osmkrát v prvním kole. V utkání se Zeballosem se mohl radovat z výhry, ale v tiebreku druhé sady nevyužil za stavu 6:4 dva mečboly. V třetím setu přišel o podání v deváté hře a vzápětí před šesti tisícovkami fanoušků ztratil i zápas.

„Při mečbolu jsem nedal první servis a on zahrál dobrý balon. Měl víc štěstí. Hotovo. To je tenis. Nic víc, nic míň,“ řekl Rosol po utkání. „Chtěl jsem hrát dobrý tenis, ale drželo mě jen podání. Světlá tečka na tom zápase. Jinak nevím, co k tomu říct. Zkusím všechno znovu a myslím, že se to může jedině zlepšit,“ mínil.

Dvacetiletý Veselý nastoupil ke svému druhému utkání v Davis Cupu a stejně jako letos v 1. kole ve Švýcarsku odešel poražen. Při premiéře před domácím publikem v každém setu jednou ztratil servis a sám nevyužil ani jeden ze tří brejkbolů. „Diváci mě táhli a dodalo mi to síly, abych bojoval. Myslím, že jsem podal daleko lepší výkon než ve Švýcarsku, ale spokojený se zápasem být nemůžu,“ uznal Veselý.

O postupu tenistů do druhého finále za sebou a třetího za pět let už ale bylo rozhodnuto o den dříve, takže to tolik nevadilo. Postarala se o to česká esa Tomáš Berdych a Radek Štěpánek. Oba nejdříve zvládli páteční dvouhry a o den později suverénně přidali postupový třetí bod ve čtyřhře.

Davis Cup – semifinále:

Česko – Argentina 3:2

Štěpánek – Mónaco 7:6, 6:3, 6:2

Berdych – L. Mayer 6:4, 4:6, 6:3, 6:4

Berdych, Štěpánek – Berlocq, Zeballos 6:3, 6:4, 6:2

Rosol – Zeballos 6:4, 6:7, 4:6

Veselý – L. Mayer 4:6, 4:6