„Je to škoda, protože na to, v jaké sestavě holky odjely (v sedmi lidech - pozn. aut.), předvedly velmi dobré výkony. V Pečkách jsme málem dosáhly na cennou výhru,“ zalitovala trenérka družstva Iveta Rašková, která však kvůli dalším povinnostem nemohla s družstvem odjet a koučovat ho přímo z lavičky, takže ji zastoupila zkušená hráčka Michaela Drtilová.

Havířovanky se pořád musejí obejít bez opory A. Kubíčkové, která schází pod košem. „Bez nějaké dlouhé hráčky to prostě jde těžce. Holky dřely, ale soupeřky nás přeskákaly jak v sobotu, tak v neděli,“ uznala Rašková.

Mladý tým Havířova statečně bojoval, předvedl řadu dobrých akcí a po třech čtvrtinách těsně vedl. Závěr však nezvládl takticky, přestože na hráčkách je už vidět větší taktická vyzrálost. „Ale jo, holky se už v soutěži celkem otrkaly. Jen škoda, že jsme před sezonou tolik oslabily. Hrát letošní soutěž v loňské sestavě, tak musíme hrát nahoře,“ porovnávala Rašková.

Podobné to bylo i v Pardubicích, byť ty hrají spolu už delší dobu a měly by patřit k favoritkám soutěže, spolu s Mladou Boleslaví či béčkem USK.

I v Pardubicích ale Havířovanky příkladně bojovaly. Poločas byl vyrovnaný (43:41), ve prospěch soupeře nakonec rozhodl menší počet technických chyb. „Výškovou převahu jsme jak v Pečkách, tak v Pardubicích nahrazovaly rychlostí, zónovou obranou, ale vysoké hráčky nám pod košem prostě scházejí, protože soupeřky si pak doskočí míč a mají další šanci zakončit,“ řekla trenérka Havířova, která je ale větší optimistkou než před dvěma týdny.

„Měla jsem z toho dobrý pocit, i když ta naše sestava je okleštěná. Holky ale ukazují, že jsou bojovnice a ty potřebné výsledky bychom doma mohly uhrát,“ zakončila Rašková.

VÝSLEDKY

Sokol Pečky – BK Havířov 72:70 (42:43)

Rozhodčí: Kučírek, Svoboda. TH: 13/7:12/5. Trojky: 5:11. Fauly: 14:11. Doskoky: 58:45. Diváci: 7.

Nejvíce bodů Peček: Löflerová 19, Dujsíková 15, Pondělíčková 13.

Havířov: Drtilová 29 (5 trojek), Paťorková 12, Menšíková 11, Kuběnová 10, Morávková 6, Káňová 2 (11 doskoků), Snopková.

Studánka Pardubice – BK Havířov 88:74 (43:41)

Rozhodčí: Výborný, Koudela. TH: 14/10:17/15. Trojky: 8:5. Fauly: 17:14. Doskoky: 47:32. Diváci: 30.

Nejvíce bodů Pardubic: Šotolová 17, Dvořáková 14, Prudičová 11.

Havířov: Paťorková 23 (11 doskoků), Drtilová 22, Káňová 12, Menšíková 7, Kuběnová 6, Morávková 4, Snopková. Trenérka: Drtilová.