K vidění bude opět v Karviné, jelikož jej pořádá místní KaBaL team, a to v prostorách raketových sportů ve víceúčelové hale STaRS.

Po dvou republikových mistrovstvích v minulých letech a letošní evropské kvalifikaci půjde v květnu o silně obsazený mezinárodní turnaj evropského badmintonového okruhu pro kategorii Future.

V hierarchii evropských turnajů jde o třetí nejvýznamnější kategorii, k vidění bude tudíž přehlídka špičkových hráčů z celého světa.

Jestliže domácí šampionáty v Karviné byly vnímány nanejvýš kladně a měly ohlas mezi širší sportovní veřejností, pak květnový mezinárodní turnaj pod názvem Czech International Karviná 2017, slibuje ještě lepší podívanou.

„Troufnu si říct, že bude tak o dva levly výš než mistrovství republiky, které jsme pořádali loni a předloni. Diváci uvidí mnohem kvalitnější badminton, úroveň hry je u zahraničních hráčů úplně jinde," podotýká hlavní organizátor akce Radim Slíva.

Uzávěrka přihlášek je sice až 18. dubna, ale už nyní organizátoři předpokládají účast 250 špičkových hráčů světového žebříčku. „Protože jde o podnik s prize money, na kterém se získávají body do žebříčku, pevně doufáme, že se nám povede na start přilákat někoho z první padesátky," přál by si Slíva.

V tuto chvíli přislíbili účast dva čeští reprezentanti Milan Ludík a Jan Louda, a také hráči čínské Taipeje. „Start jakýchkoliv Asiatů okamžitě zvedá úroveň turnaje. Od Milana Ludíka máme přislíbeno, že se pokusí přivést na turnaj i nějaké Dány (Ludík v Dánsku hraje a trénuje – pozn. aut.) a protože je to blízko také do Polska, očekáváme hojnou účast kvalitních polských hráčů i diváků," pousmál se Slíva.

Z dalších evropských zemí lze očekávat start Rusů, Němců, Slováků, Rakušanů či Rumunů. Turnaj bude probíhat na pěti kurtech ve dnech 17. až 20. května. „Ve středu a čtvrtek proběhne kvalifikace do hlavního pavouka, turnaj se naplno rozběhne v pátek a v sobotu 20. května budou k vidění nejkvalitnější zápasy. Osobně jsem zvědavý, kdo se v takové konkurenci probojuje do zápasů o medaile," těší se na přehlídku špičkových hráčů i sám Radim Slíva.

Pro diváky je navíc připraven doprovodný program v prostorách haly, jako tomu bylo na předchozích akcích.