Tyto mezinárodní závody se konají střídavě na území Slovenska a Česka. Tentokrát bylo pořadatelství svěřeno zkušenému kolektivu organizátorů z turistického oddílu Nezmarů z nedalekého Bílovce.

Tratě závodu byly postaveny v členitém a většinou zalesněném území a jejich obtížnost zvyšovalo předchozí nepříznivé počasí. Bez ohledu na bahno a chladné deštivé počasí museli závodníci překonat všechny předepsané kontroly včetně stanoviště „plížení“. Rozhodující se však jako obvykle stala stanoviště hodu míčkem na cíl, odhad vzdálenosti a obávané azimutové úseky.

Vítězná Česká reprezentace byla zastoupena osmičkou nejúspěšnějších závodníků v jednotlivých věkových kategoriích, kteří se nejlépe umístili v seriálu závodů Českého poháru a na Mistrovství ČR.

Z České republiky se na úspěšném výsledku podílelo 16 organizací. Nejpočetnější byla výprava z Kralup nad Vltavou, následována Frýdkem-Místkem a Orlovou.

Nejúspěšnějším kolektivem v počtu získaných medailí však byli Tuláci z Frýdku-Místku (8) před Orlovou (6).

A orlovští mladí sportovci tradičně nezklamali a byli oporami českého družstva. Prakticky všichni se nějakým tím bodem podíleli na úspěšném výsledku.

Jak podotkl předseda KČT Orlová Jiří Vilhelm, orlovský klub turistů stále přijímá nové členy z řad mládeže. Bližší informace lze dohledat na stránkách kct-orlova.webnode.cz a www.turisticky-zavod.cz.


VÝSLEDKY

Kategorie do 10 let: 2. Jakub Kůrka, 4. Nella Ligocká, Lucie Badurová

Kategorie 11 – 12 let: 2. Jan Kůrka, 4. Jana Nowaková, 6. Dominik Cienciala

Kategorie 13 – 14 let: 5. Alena Kazíková

Kategorie 15 – 16 let: 1. Hana Gabzdylová, 3. Dominika Hoťková

Kategorie 17 – 18 let: 6. Patrick Ondika

Kategorie 19 – 35 let: 1. Ondřej Genco, 5. Táňa Fidlerová

Kategorie nad 35 let: 2. Petra Badurová