Havířovští borci zopakovali svůj výborný výkon z minulého týdne proti Liberci a zápas suverénně zvládli. Předvedli basketbal, který se musel divákům líbit. „Přehrávali jsme soupeře rychlou hrou 
v útoku, slušnou střelbou ze střední i dlouhé vzdálenosti a dobrou obranou. Košíře neměly šanci," pochvaloval si trenér Startu Havířov Kamil Fajta.

Už v první čtvrtině jeho svěřenci dominovali. Hráli rychle, využívali v kombinacích vysoké hráče a soupeře přehrávali pod oběma koši. Čtvrtina 23:13 odpovídala hernímu průběhu na palubovce.

Ta druhá byla podobná. Havířov pokračoval v kvalitním výkonu a nepustil soupeře na dostřel. Třetí čtvrtka, která již tradičně patří mezi slabinu Havířova, začala opět strašidelně. Pražané korigovali sérií 10:2 a trenéři reagovali oddechovým časem. Ten domácím prospěl, vzpamatovali se a vrátil se ke své hře.

V závěrečné desetiminutovce už Start kontroloval utkání a soupeře nepustil k dramatizaci stavu. „Zahráli jsme opět velmi dobré utkání, Košíře jsou dobré družstvo, které dovede soupeře potrápit. Opět musím pochválit pivoty Koloničného, Šika i Marka, kteří na doskoku dominovali. Koloničný ukázal, že právem patří do Kooperativa Národní basketbalové ligy. Soupeře dokázal zarazit i pěti bloky. Výborný výkon předvedl i Honza Lyčka, který byl našim nejlepším střelcem. Celý tým chválím za předvedený výkon," hodnotil spokojeně oba body trenér Fajta.

Start Havířov – Basket Košíře 89:61 (49:26)

Nejlepší střelci: Lyčka 21, Landor 15, Koloničný 13 – Kozubík 13, Bernath 11, Nekoloný 10.