Malé ale velmi rychlé a obratné drony se v sobotu proháněly po vyznačené trati s několika překážkami, zatímco jejich piloti je ovládali pomocí vysílačky a dálkově přenášeného obrazu z kamery na dronu.

„Přijeli závodníci z Česka, Polska a Slovenska. My tady máme zastoupenou špičku, která lítá i ve světě. Lítá se na čas, konkrétně 1,5 minuty. Pilot musí obletět celou vymezenou trať a snaží se ve stanoveném čase zaletět co nejvíce kol. Přímo u sebe má člověka, který kontroluje, jestli dodržuje trať,“ řekl k soutěži za organizátory René Štefánik.

Obraz mohou sledovat nejen soutěžící piloti, ale také porotci nebo diváci.

„Lítám asi dva roky a byl jsem tady i loni. Loňská trať se mi zdála trošku těžší, ale to jsem ještě neuměl tak dobře lítat, takže letos si to více užívám. Trať je pěkná. Teď po kvalifikaci jsem třetí a jdeme do finále,“ řekl David Špaček, který závody nakonec vyhrál.

Spokojený byl i polský závodník Lukasz Pechorzewski: „Je to krásný závod. Trať není příliš těžká a proto je velmi rychlá. Já lítám dva roky. Baví mě na tom, že si stroje stavíme a vylepšujeme sami a jako piloti s nimi i závodíme. Je to adrenalin.“